בשיחה שקיים שר האוצר משה כחלון עם שמעון אלחרט, בעל עסק בשדרות טוען כי פקידי משרדו לא ממלאים אחר הוראותיו ונשמע מיואש מחוסר היכולת שלו להניע מהלכים "98% מההנחיות שלי לא מקוימות". כחלון בתגובה: "הדברים נאמרו בהומור"

עוד הדלפה של שיחת טלפון עם שר בכיר, הפעם שר האוצר משה כחלון שבשיחה נשמע אומר בין השאר כי "98% מההנחיות שלי לא מתקיימות" וגם "בגלל זה אני מתפטר". השיחה פורסמה על ידי אלמוג בוקר בערוץ 13, והמשוחח עם כחלון הוא שמעון אלחרט, בעל עסק בשדרות. השיחה מתנהלת על רקע עיכוב בהבטחות הממשלה לסייע לבעלי העסקים באזור.

בשבוע שעבר, הודיע ראש הממשלה נתניהו על מענק בסך שלושה מיליון שקלים לבעלי העסקים בתחום המסעדנות בשדרות וביישובי עוטף עזה. "החבילה תעניק פיצויים של עשרות אלפי שקלים לבעלי עסקים בתחום המזון", נכתב בהודעה של לשכת ראש הממשלה, אלא שמאז התהליך תקוע.

לטענת בעלי העסקים בעוטף, היועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג תוקע את העברת הכספים – ואלה אף הפגינו מול ביתו. בשיחה עם כחלון נאמר בין השאר כי מסינג העביר את הנושא להכרעת היועץ המשפטי מנדלבליט ואלחרט פנה גם אליו בנושא. בעלי עסקים בעוטף אומרים כי אין זו הפעם הראשונה שהשר כחלון משתף אותם בתחושותיו ובהחלטתו שלא להמשיך בתפקידו. לטענתם הוא מיואש מחוסר היכולת שלו להניע מהלכים.

בתגובה לפרסום ההקלטה הכחיש השר כחלון שבכוונתו להתפטר. לדבריו, האמירות כי 98% מהנחיותיו לא מקוימות ושהוא מתכוון להתפטר נאמרו בהומור.