Koni Gideon / FLASH90

ליצמן וגפני: "יצא המרצע מן השק – גנץ התברר כאדם ללא ערכים ושדרה"

ראשי 'יהדות התורה' בהודעה משותפת במתקפה על בני גנץ: "הוא איננו ראוי לתפקיד אחראי - יהדות התורה דבקה בעמדתה להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה". ליצמן: "אמרתי שאם ביבי ירצה לצרף את גנץ אין לי בעיה עם זה - צריך לשקול את זה"

ראשי 'יהדות התורה' סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הגיבו הערב לפרסום כי בכוונתו של גנץ לשנות את אסטרטגיית הקמפיין ולהתחייב כי יקים ממשלה ללא החרדים: "יצא המרצע מן השק. לאחר שניסה במשך תקופה ארוכה להסתיר את דעותיו ואף עשה הכל כדי לבדל את עצמו מיאיר לפיד שותפו, היום מתברר שאין כל הבדל ביניהם".

בהודעה המשותפת של ליצמן וגפני יוצאים השניים במתקפה חריפה על יו"ר כחול לבן ואומרים כי, "בני גנץ התברר כאדם ללא ערכים ושדרה. אין לו בעיה לפלג את החברה בישראל בשביל כמה מנדטים בספק. הוא איננו ראוי לתפקיד אחראי, אדם חסר יכולת ציבורית כלשהיא, השותפות שלו עם יאיר לפיד מעידה עליו את אמרת חז"ל "אוי לרשע ואוי לשכנו". יהדות התורה דבקה בעמדתה להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה".

מוקדם יותר אמר ליצמן בכינוס 'אגודת ישראל' ברחובות כי בעקבות הדיווח ישקול מחדש את האפשרות לצרף את יו"ר כחול לבן בני גנץ לממשלה בראשות נתניהו, אם יחליט להיפרד משותפו ח"כ יאיר לפיד: "אמרתי שאם ביבי ראש ממשלה והוא ירצה לצרף את גנץ בלי לפיד אין לי בעיה עם זה. עכשיו, אני כבר צריך לשקול את זה, לאור מה שגנץ אמר שהוא רוצה ממשלה חילונית, אולי גם אני רוצה ממשלה אחרת (בלעדיו)", כך בדברים שפורסמו ב'וואלה'.

רק היום בצהריים הצהיר יו"ר שס השר אריה דרעי כי הוא צופה שגנץ יצטרף לממשלה בראשות נתניהו, "אני משוכנע שראש הממשלה יקבל את המנדט מהנשיא שוב להקים ממשלה והוא יקים ממשלה. אנחנו נקים ממשלה יהודית, ימנית, עם מסורת ישראל. אני גם משוכנע שאחרי שנקים את הממשלה הזו, גנץ ואשכנזי ובוגי יעלון, יפרקו ויתקנו את הטעות שהם עשו וייפרדו מלפיד, ואז הם מוזמנים להצטרף אלינו לממשלה, נקבל אותם. אני משוכנע בזה וכך גם יקרה".

המחנה הדמוקרטי: "בני בורטיגו"

באופן מפתיע, במפלגת המחנה הדמוקרטי בראשות יו"ר מר"צ ניצן הורביץ וראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, תקפו את גנץ על כוונתו לפלג עוד יותר את הציבור הישראלי, ומסרו כי, "אחרי שפסל את הערבים, אחכ את מחנה השלום, הכריז שהליכוד הם שותפיו הטבעיים וחיזר בלהט אחרי הקיצוניים בן גביר וסמוטריץ, מכריז גנץ עכשיו שהוא פוסל גם את החרדים – בני בורטיגו".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר בתגובה לפרסום כי, "כמעט 3 חודשים מחזרים גנץ וראשי כחול לבן אחרי החרדים ופתאום שבועיים לפני הבחירות טוען גנץ שלא יישב איתם בממשלה. החלום האמיתי של גנץ זה להיות שר ביטחון בממשלה צרה בראשות נתניהו עם החרדים והמשיחיים".

 

גנץ: "נקים ממשלה חילונית"

 

לאחר שבמשך חודשים הקפיד לשמור על רוח טובה על המגזר החרדי ואף התעמת לשם כך עם שותפו יאיר לפיד, יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ מתכוון להצטרף לקמפיין האנטי חרדי ולהודיע כי בכוונתו להקים "ממשלה חילונית" ללא המפלגות החרדיות. על פי הדיווח ב'חדשות 12', הקמפיין של כחול לבן צפוי להשתנות, ויו"ר המפלגה יכריז כי יקים ממשלה חילונית ללא נתניהו והחרדים.

הפרשן הפוליטי עמית סגל מציין כי, עד היום גנץ לא השיב לשאלה שהציב ליברמן לפתחו אם יצטרף לממשלת אחדות לאומית ליברלית ללא החרדים. עד עתה גנץ גם לא הצליח להסביר איך יקים ממשלה בעוד החרדים לא מוכנים לשבת עם מפלגתו של לפיד. זו הסיבה שגנץ מתכוון להצהיר על כך שיקים ממשלה ללא החרדים, במטרה להחזיר שני מנדטים מליברמן ושניים נוספים שנדדו לשמאל.

כבר הבוקר החל גנץ באמירות ברוח זו, כשבראיון ל'ווינט' הצהיר כי יקרא לליכוד להצטרף לממשלה בראשות כחול לבן, וטען שלא יפנה למפלגות החרדיות: "אנחנו נגד סחיטה, נפנה לליכוד כדי להקים ממשלה שמבוססת על הרוב החילוני בישראל", אמר יו"ר 'כחול לבן' ובכך הצטרף למקהלת ההסתה שמובלת על ידי יאיר לפיד ואביגדור ליברמן.

הערב המשיך גנץ בקו הזה ואמר בכנס בבאר שבע כי, "ב-80% מהדברים רוב הציבור מסכים וחושב אותו דבר. בדיוק על הבסיס הזה אני מתכוון לבנות ממשלה רחבה שתייצג את כולם. שיטת הממשל במדינת ישראל הביאה אותנו למצב שבו קבוצות מיעוט, מפלגות סקטוריאליות, מצליחות לכפות על הרוב. הן מצליחות משום שכל ראשי הממשלה האחרונים נאלצו להיכנע לסחטנות. הם הקימו קואליציות שפעלו למען אותן קבוצות, ולא למען רוב הציבור".

לדבריו, "אני מתחייב בפניכם שמיד אחרי הבחירות, נקים ממשלת אחדות ליברלית. ממשלה שתתבסס על הרוב- ללא קיצוניים וללא סחטנות. כל מפלגה ציונית שתרצה להצטרף תחת קווי היסוד שעליהם מסכים רוב הציבור– תוזמן להצטרף. כדי שזה יקרה, כחול לבן חייבת להיות המפלגה הגדולה ביותר ולקבל את המנדט מנשיא המדינה להקים ממשלה. אנחנו נקים ממשלה שתייצג את הרוב ותדאג גם למי שלא בחר בה".

גם מספר 3 ב'כחול לבן', בוגי יעלון, שהקפיד לשמור על קשר עם המגזר החרדי, בחר להצטרף היום למקהלת ההסתה נגד הציבור החרדי וטען בראיון ל'ערוץ כנסת': "כשרבנים מתעלמים מהשחיתויות של נתניהו זה בשביל הכספים לישיבות". הדברים נאמרו על רקע הביקורת שלו נגד נתניהו בפרשת הסיגרים והשמפניות כאשר לטענתו רבנים עמם שוחח טענו כי מדובר בסה"כ בסיגרים. יעלון טוען כי הרבנים מתעלמים מכך בשביל הכספים שנדרשים להם למימון המוסדות והישיבות. "כשרבנים אמרו טוב, זה רק סיגריות אמרתי סליחה? אתם לא אנשי מוסר? בגלל הכספים שאתם מקבלים עכשיו לישיבות אתם מתעלמים מהשחיתות הזאת".

כזכור, בהקלטות שנחשפו מלפני הבחירות הקודמות נשמע גנץ בונה בין היתר על שותפות משמעותית עם החרדים, ולשם כך הוא מוכן ללכת רחוק "על מה אנחנו מדברים? הוא פשוט מכר את המדינה! עכשיו הוא יעשה חוק צרפתי, אז אני עכשיו אשאר אדיש לסיפור הזה ואני לא אמכור את נשמתי ולא אעשה קואליציה עם החרדים, אני שולח לכם דף ריק, חתום למטה בני גנץ, שני שליש דף שלכם תמלאו למטה מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא מה שאני רוצה".

 

 

ההצעה של 'כחול לבן' לחרדים: הסכמה מראש על חוק הגיוס ושמירת הסטטוס קוו

5 תגובות

מה יועיל שהם תוקפים
איזה חילוני מקשיב למתקפה של חרדים
על מועמד שלהם

ניצן הורוביץ לא הפתיע.. הוא כופר אנטי דתי היה ונשאר. פשוט רצה להוציא את גנץ רמאי וזגזגן.
עוד תראו- הולך להיות כאן מחול שדים סביב השאלה- כן ממשלה עם חרדים או לא. רק סביב זה ידברו..
גם מי שחושב שהוא ישים מחל בקלפי הוא יקבל את ביבי, שיחשוב שוב.

יהדות התורה צריכה לשנות דחוף אסטרטגיה לגבי איווט ליברמן ולתקוף אותו בכל כוחם ולא להגיד הוא חבר שלנו וכו' וכו'. הם עושים רק נזק בהסתכלות הזו ויותר טוב שישתקו כי מה שהם יגידו התומכים של ליברמן לא טיפשים עד כדי כך. הם (מטה יהדות התורה) צריכים להבין ששווה להם יותר להפחיד את הציבור מאויב צר ומר שמשתלח בציבור החרדי ולשכנע בציבור שלנו שאם לא שמים בקלפי ג' אוי ואבוי. וללכד את השורות פנימה הציבור החרדי

צריך להתפלל ולהתחזק מאוד

למה שנכון נכון אני מצטער לחלוק על דבריך אבל זה אעשה בכל יום כמעט יש טור בהמבשר שמסביר בטוב טעם למה לא כדאי לתקוף
בכל מקרה אני חושב שלעזור זה ודאי לא יעזור כי אף אחד לא מתייחס לזה וזה יכול לגרום לרוסים להרגיש שהחרדים נגדם ורוצים למחוק את המפלגה שלהם ובכלל כל תשומת לב לליברמן משרת אותו

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו