תקציב עיריית טבריה לא עבר בפעם השישית: ראש עיריית טבריה, רון קובי כינס הערב את מועצת העיר לאחר שקיבל התראה ממשרד הפנים לפיה הוא מחוייב לעשות הכל כדי שתקציב יעבור. חבר בקואליציית קובי הפתיע הערב כשנמנע לתמוך בתקציב

תקציב עיריית טבריה לא עבר בפעם השישית: ראש עיריית טבריה, רון קובי כינס הערב (שלישי) את מועצת העיר לישיבה שכמו קודמותיה נועדה לכישלון. קובי קיבל התראה ממשרד הפנים לפיה הוא מחוייב לעשות הכל בכדי שתקציב העירייה יעבור. ב'מעריב' מדווחים כי הצפי הוא שראש עיריית טבריה לא יבקש ניסיון נוסף להצבעה על התקציב במועצה, ויפנה בסוף החודש למשרד הפנים לקבלת שימוע.

אומנם תוצאת ישיבת המועצה הייתה ידועה מראש, אך בסיבוב הנוכחי תוצאות ההצבעה היו שונות. זאת משום שחבר המועצה מוישי קרוטהמר נמנע מלהצביע על הצעת התקציב, מה שמצביע על קרע עמוק בשורות הקואליציה. קרוטהמר נחשב כאיש אמונו של רון ושכב לא אחת על הגדר למען רון בנושאי דת ויחסי דתיים-חילוניים, כאשר הוא משמש כחבר המועצה הדתי היחיד מטעמו של ראש העירייה.

מוקדם יותר היום פנו כמה מחברי מועצת העיר שלא נכנסו לקואליציה העירונית בראשות רון קובי לציבור החרדי, שלא להגיע הערב לישיבת התקציב שתתקיים בבניין העירייה.

את בקשתם נימקו בכך שהם מעוניינים לקיים ישיבת תקציב עניינית וללא רעשים והתלהמות באולם הדיונים, וכדי למנוע פרובוקציות בהן לטענתם ישמח רון קובי להשתמש לטובתו האישית.

כזכור, קובי השתמש בשתי העתירות שהגיש לבג"צ בתמונות הניצחון של הקהל החרדי בהצבעות התקציב. בעתירה הראשונה יישרו שופטי בג"צ קו עם בקשתו של קובי, ואפשרו לו בהחלטתם להעביר תקציב עד תחילת אוקטובר וללא חברי המועצה שהוגדרו על ידם כ"לעומתיים".

גם בעתירתו השנייה של קובי לבג"צ נגד החלטת השר דרעי להשיב את הגלגל לאחור ולהחזיר את חברי המועצה לתפקידם, טען קובי והדגיש בפני השופטים את 'תמונת הניצחון' של החרדים, אותם "השבאבניקים של אריה דרעי" למרות זאת, דחו השופטים בפעם השנייה את עתירתו של קובי ואפשרו את שובם של חברי המועצה לישיבות התקציב.

אמש גילו חברי המועצה שנכחו באולם הדיונים כי עיריית טבריה החליפה את מערכת הסאונד באולם, ומשכך הסיקו שקובי מתכנן בין היתר ל'חגוג' הערב עם המיקרופון בידו ולעורר פרובוקציות מול הציבור החרדי שיגיע.

משכך הפיצו כאמור חברי המועצה הודעות כשהם מבקשים שלא להגיע לבניין העירייה, בכדי לתת להם לנהל ישיבת תקציב עניינית, "ולא לאפשר לקובי את התענוג לפגע ולהשתלח בהם", כלשון חברי המועצה.