הנשיא רובי ריבלין החליט שלא להגיע לטקס לציון 90 שנה למאורעות תרפ"ט במערת המכפלה בהשתתפות נתניהו, מאחר שהטקס מוגדר "ממלכתי", אך תכניו מפלגתיים. במקביל, חמאס תקף בחריפות את ביקור נתניהו בעיר: "פגיעה באסלאם"

פותח חזית נגד נתניהו? נשיא המדינה רובי ריבלין החליט שלא להשתתף בטקס ברחבת מערת המכפלה בחברון. הסיבה לפי גורמים המעורים בנושא: מדובר בתצוגת תכלית פוליטית של הליכוד והימין. כך על פי פרסום בחדשות 12.

אל הטקס, שארגן מרכז ההסברה במשרד התרבות והספורט, הוזמנו ראש הממשלה נתניהו (ביקורו הראשון בחברון זה 20 שנה), יו"ר הכנסת אדלשטיין וכן הנשיא ריבלין, אלא שבבית הנשיא הודיעו למארגנים שריבלין לא יגיע לאירוע. גורמים המעורים בנושא אמרו כי מדובר בתצוגת תכלית פוליטית של הליכוד בפרט והימין בכלל, שייאמרו בה תכנים פוליטיים מובהקים, ולפיכך הנשיא – דווקא כדמות ממלכתית וניטרלית – לא רוצה לקחת בכך חלק, כדי למנוע לזות שפתיים שבועיים לפני הבחירות.

מדוברות בית הנשיא נמסר כי: נשיא המדינה משתתף ביום עיון של מכון ז'בוטינסקי לציון 90 שנה למאורעות תרפ"ט היום בקרית ארבע ולאחר מכן, יבקר הנשיא במערת המכפלה. זה שנים רבות שהנשיא פוקד את חברון במועדים שונים וגם ללא סיבה מיוחדת והיום לוחות הזמנים יאפשרו את השתתפותו ביום העיון ואת ביקורו במערה בלבד.

נציין כי דובר תנועת חמאס חאזם קאסים, ציין כי נתניהו "כשל בניסיונו לתקן את דמותו באמצעות פגיעה בעיר של חליל רחמן". הוא הוסיף בביקורת מרומזת על הרשות הפלסטינית ופת"ח כי עצם "ההעזה" של "כוחות הכיבוש" לפגוע בעיר נובעת מכך ש"כמה מפלגות" באזור מנסות לייצר נורמליזציה עם הכיבוש.

קאסים הדגיש כי חברון, ירושלים ושאר "ערי פלסטין" יישארו ערביות וכי "הניסיון של הכיבוש לשנות את זהותן ייכשל".