ראש הממשלה ייצא מחר לביקור בזק בלונדון, שם ייפגש עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ועם מזכיר ההגנה האמריקני מארק אספר. רה"מ ידון ג'ונסון על המצב באזור ועל הדרך להדוף את הטרור והתוקפנות של איראן. נתניהו שווח אתמול עם שר ההגנה הבריטי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא מחר (חמישי) לביקור בזק בלונדון, שם ייפגש עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ועם מזכיר ההגנה האמריקני מארק אספר. זו תהיה הפגישה הראשונה של רה"מ נתניהו עם השניים לאחר שנכנסו לתפקידיהם כראש ממשלה וכמזכיר ההגנה, וגם בין הפגישות הראשונות של השניים עם מנהיגים מהאזור.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי, רה"מ ידון עם ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון על המצב באזור ועל הדרך להדוף את הטרור והתוקפנות של איראן. עם שר ההגנה אספר, ידון רה"מ בצורכי הביטחון של ישראל. רה"מ ואספר שוחחו אמש בטלפון והחליטו להרחיב את שיחתם בלונדון.

לפני כחודש שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו בטלפון עם ג'ונסון. במהלך שיחתם נתניהו אמר כי חשוב לנקוט עמדה תקיפה נגד איראן. כמו כן, השניים סיכמו להמשיך להעמיק את שיתופי הפעולה הכלכליים ובתחום החדשנות. "מצפה לעבוד יחד באופן הדוק בהתמודדות עם האתגרים המשותפים לנו וניצול ההזדמנויות שבפנינו", אחרי בחירת ג'ונסון.

כזכור, בוריס ג'ונסון נבחר לתפקיד ראש ממשלת בריטניה. ובהתאם לתחזיות, ג'ונסון שכיהן גם כראש עיריית לונדון, גבר על יריבו – שר החוץ הנוכחי ג'רמי האנט וקיבל את המושכות של המפלגה השמרנית ואיתה של בריטניה כולה. ג'ונסון זכה ב-92,153 מקולות הבוחרים, כמעט פי 2 ממספר הקולות בהם זכה ג'רמי האנט – 46,656 קולות.

גורמים בלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעו היום כי מסתמנת פגישה ברוסיה בינו לבין הנשיא ולדימיר פוטין בזמן הקרוב. בלשכת ראש הממשלה עושים מאמצים גדולים לארגן פגישה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, או עם פוטין, עוד לפני הבחירות. הפגישה עם נשיא רוסיה, אם תתקיים, תעסוק בעיקר במאמץ למניעת ההתבססות האיראנית, אך בליכוד מקווים שהיא תסייע גם במאמץ לגיוס הקול הרוסי בבחירות.