צילומים: פלאש 90

גורם בליכוד: "'עוצמה' לא עוברת"; עוצמה יהודית: "החליטו ללכת עם גנץ"

מפלגת הליכוד מחליטים לצאת להתקפה נגד 'עוצמה יהודית' ואומרים כי "לפי עשרות סקרים שביצע הליכוד בשבועיים האחרונים, המפלגה לא עוברת את אחוז החסימה". עוצמה יהודית בתגובה: "בליכוד וויתרו על האופציה של ממשלת ימין"

פחות משבועיים לבחירות ובמפלגת הליכוד מחליטים לצאת להתקפה נגד 'עוצמה יהודית', אחרי שהתלבטו רבות במפלגת השלטון האם לתקוף את מפלגת הימין הקיצוני, מחשש שמהלך כזה עלול להשאיר את המפלגה מתחת לאחוז החסימה, ניראה כי נפלה ההכרעה על אף הסיכון שהמהלך יכול להביא עמו לגוש. גורם בכיר בליכוד צוטט היום (רביעי) אומר כי "לפי עשרות סקרים שביצע הליכוד בשבועיים האחרונים, ולאחר בדיקה מעמיקה של ברור לנו מעל לכל ספק ש״עוצמה יהודית״ לא עוברת את אחוז החסימה".

הגורם הוסיף לתקוף את רשימתו של בן גביר וטען כי היא עלולה להביא לנפילת הגוש כולו "למעשה היא רחוקה מאוד מאחוז החסימה" אמר, לדבריו: "״עוצמה יהודית״ שורפת 2 וחצי מנדטים של מצביעי ימין. בבחירות כל כך גורליות שבהן גוש הימין בסכנה ושהליכוד נמצא בפער מתחת ללפיד וגנץ, אסור לבזבז קולות". לסיכום קרא הבכיר למצביעי הימין שלא להצביע לרשימה: "חייבים להצביע רק לליכוד כדי למנוע ממשלת שמאל-ערבים".

במפלגות השמאל דורשים לפסול את 'עוצמה יהודית' מלהתמודד

בעוצמה יהודית לא נשארו חייבים ומסרו בתגובה כי "הודעת הגורם הבכיר בליכוד, ככל שהוא בכיר וככל שהוא מהליכוד, מוכיחה שבליכוד וויתרו על האופציה של ממשלת ימין והחליטו ללכת לממשלה עם גנץ-לפיד-ליברמן". במפלגה טוענים כי "אנשי הליכוד יודעים שבלי עוצמה יהודית אין רוב לממשלת ימין, ואם מדובר בדיווח נכון, מסתבר שסביבת נתניהו בחרה ללכת לממשלה עם גנץ ולפיד ובלי החרדים ומפלגות הימין. עוצמה יהודית תתמודד בבחירות ורק ניצחון שלה יחייב הקמת ממשלת ימין".

3 תגובות

ממה נפשך
אם המפלגה תעבור עדיין ביבי אולי יחבור לגנץ ויקים ממשלה שנוטה שמאלה
ואם היא לא תעבור אז עדיין זה מה שיקרה כנראה.
לכן עדיף לתת לה לנסות לעבור ולהצביע עוצה יהיודית

אני לא חושב שבעוצמה "יצליחו" לשרוף שתים וחצי מנדטים אני חושב שרק מנדט אחד כי בסוף אנשים יקבלו שכל וגם זה עקבי שעוצמה מקבלת כפול בסקרים
נועם לדעתי "תצליח" (אוי לאותה הצלחה) לשרוף חצי מנדט או שליש

ממה נפשך-אם עוצמה יהודית לא תעבור את אחוז החסימה קמה שנכון על פי כל הסקרים-כולל הפנימיים-ודאי שזה יחליש את גוש הימין ואת כל ההשפעה שלו,ואף עלול להביא להטלת תפקיד הרכבת הממשלה על גנץ-חסר הכישורים והנסיון. ואם יקרה נס גדול והיא תעבור את אחוז החסימה-כיון שעוצמה כמובן לא תצטרף לגנץ למרץ ולערבים,והיא גם קיצונית מדעי לביבי-שהוא באמת מרכז-ולא יוכל לקבל את הדרישות הקיצוניות של עוצמה,ולא תהיה ברירה אלא ללכת לממשלת אחדות כאשר גנץ שר הבטחון,וימינה תשאר בחוץ,ולחרדים לא יהיה כמעט שום אפשרות מיקוח לדרישות. ולכן-אם עוצמה היא באמת מפלגה ימנית אחראית עליה לפרוש מן המירוץ,לאסור לשום בר דעת להצביע עבורה כיון שאין סומכים על הנס, אלא-"ימינה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן