צילום: פלאש 90

מחשש לפיגוע אווירי: צה"ל פרס סוללת פטריוט במספר מוקדים בצפון

למרות הורדת הכוננות בגבול הצפון, במערכת הביטחון חוששים כי נסראללה מתכנן תקיפה נוספת נגד ישראל ונערכים לאפשרות כזאת. סוללות הפטריוט שנפרסו, אמורות לתת מענה ולהתמודד עם כלי טיס בלתי מאוישים מתאבדים

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

בעקבות חשש כי מזכ"ל חזבאללה חסן נסראללה מתכנן פיגוע אווירי נגד ישראל. פרס הערב (רביעי) צה"ל סוללת פטריוט בצפון הארץ. זאת על אף הורדת הכוננות בגבול לבנון לאחר פיגוע הנ"ט בתחילת השבוע. בתוך כך, העיתון הלבנוני "א-ליווא" דיווח היום כי ישראל מנסה ללחוץ על חזבאללה בעזרת תיווך בין-לאומי של ארצות הברית, צרפת, רוסיה ומצרים על מנת שהארגון ישוב להתחייב להחלטה 1701 של האו"ם.

גורמים דיפלומטים טענו לעיתון כי ישראל הראתה נכונות להפסיק לתקוף את פעילי חזבאללה בסוריה במידה והארגון יסכים להחזיר את המצב על הגבול לקדמותו, אך לדבריהם – ההצעה סורבה. עוד ציינו הגורמים כי חזבאללה נמצא במוכנות וכוננות מלאה בפני כל פזיזות ישראלית נוספת.

הרכב מגיע – והטיל פוגע: חיזבאללה מפרסם תיעוד מתקיפת הרכב הצה"לי

אמש הזהירה ישראל את מועצת הביטחון של האו"ם מפני ההשלכות של התבססות ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון. לאחר ירי טילי הנ"ט מלבנון לעבר כוחות צה"ל. במכתב תלונה שהגישה למועצת הביטחון על ידי שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, נכתב כי "מתקפת הטרור שביצע חיזבאללה בוצעה מתוך שטח המנדט של יוניפי״ל כחלק ממהלך רחב שמבצע הארגון במימון ובהכוונה איראנית במטרה לערער את היציבות האזורית".

לפני ההזהרה שהעבירה ישראל אתמול, פרסם דובר צה"ל כי כחלק ממיזם ייצור הטילים המדויקים, חיזבאללה הקים אתר המיועד לייצור והסבת טילים מדויקים בבקאע הלבנוני, בסמוך לעיירה נבי-שית. המתקן הוקם בשנים האחרונות כאתר לייצור אמצעי לחימה בהובלת איראן וחיזבאללה. לאחרונה מזוהה במתקן פעילות נוספת שנועדה להשמישו כאתר ייצור והסבה של טילים מדויקים. במסגרת פעילות זו מוקם פס ייצור לאמל״ח מדויק ומועבר ציוד ייעודי רגיש למתחם.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו