מניו זילנד ועד סן פרנציסקו: בחצות החלו להיפתח בזה אחר זה 99 הקלפיות הפרוסות בקונסוליות והשגרירויות הישראליות ברחבי העולם, שם מצביעים עובדי השגרירויות ושליחי ארגוני המדינה. וגם: איפה יש הכי הרבה מצביעים, ואיפה רק 3?


ההצבעה בוולינגטון

היום החלה ההצבעה לבחירות לכנסת ה-22 בנציגויות הדיפלומטיות הישראליות ברחבי העולם, בהן ישתתפו עובדי מדינת ישראל ונציגי המוסדות הלאומיים המשרתים בחו"ל. הבחירות ייערכו ב-97 נציגויות ישראל ברחבי העולם הפרוסות על פני 77 מדינות, ובהשתתפות של מעל 5000 בעלי זכות בחירה ישראלים.

הראשון להצביע יהיה שגריר ישראל בוולינגטון, בירת ניו זילנד, יצחק גרברג, שהצביע כבר אמש בחצות (שעון ישראל), ומיד אחריו יצביעו עובדי השגרירות בקנברה, אוסטרליה. ההצבעה תסתיים בנציגות ישראל בסן פרנציסקו בחוף המערבי של ארה"ב ביום שישי בשעה 06:00 בבוקר (שעון ישראל).

הריכוז הגבוה ביותר של בעלי זכות הבחירה מחוץ לישראל נמצא בניו-יורק עם 776 בעלי זכות הבחירה, בקונסוליה הישראלית בניו יורק יוצבו שתי קלפיות. והנציגות הקטנה ביותר, שהיא גם הטרייה ביותר, היא בקיגאלי, בירת רואנדה עם 3 בעלי זכות הבחירה בלבד, זאת לאחר שהשנה נתפתח במדינה שגרירות ישראל.


ההצבעה באוסטרליה

במשרד החוץ מציינים כי קיום הבחירות בפריסה עולמית כה רחבה והיקף לוגיסטי נרחב מתאפשר הודות לגיוס המערך הקונסולרי של משרד החוץ. משרד החוץ מפעיל את חדר המצב במתכונת מיוחדת ביום הבחירות לניהול, ליווי, וביצוע בקרה על תהליך הבחירות, כאשר בכל אחת מהנציגות תהליך ההצבעה ינוהל על ידי וועדת בחירות מקומית בראשות הקונסול הישראלי.

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר כי, "הדיפלומטים הישראלים ושליחי המדינה המייצגים את ישראל בחו"ל ועומדים בחזית המאבק הלאומי, זוכים להיות הראשונים לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע לבחירות. הדבר מתאפשר הודות להירתמות המערך הלוגיסטי חובק העולם של משרד החוץ, שנועד לקדם את האינטרסים של מדינת ישראל בניכר ולטפל בצרכיהם ומצוקותיהם של ישראלים בכל רחבי תבל. היום, במקביל לכל משימותיו השוטפות, מתגייס משה"ח גם למימוש זכות ההצבעה של כל שליחי המדינה בחו"ל וגאה להיות מניף הדגל הראשון בבחירות לכנסת ה-22, ב-97 נציגויות ישראליות ברחבי העולם".