יו"ר 'ימינה' מזירה: "אם עוצמה יהודית תרוץ - לא תהיה ממשלת ימין". על התפקיד הבא: "הייתי רוצה להמשיך במשרד המשפטים, גם משרד האוצר חשוב מאוד לשנים הקרובות". מצהירה: "מי שיקבל את המנדט להרכיב את הממשלה זה נתניהו"

יו"ר 'ימינה' שרת המשפטים לשעבר איילת שקד יוצאת במתקפה על הקמפיינים של יאיר לפיד ואביגדור ליברמן נגד המגזר החרדי ומכנה אותם הסתה לצרכים פוליטיים: "הגישה שלי הפוכה מהגישה של ליברמן ולפיד. כמי שאינה דתייה ועומדת היום בראש גוש של מפלגות דתיות, ונמצאת בקשר טוב מאוד עם החרדים, אני מאמינה גדולה בשילוב של החרדים בחברה הישראלית".

בראיון ל'ישראל היום' היא מספרת על התפקיד שתרצה בממשלה הבאה, "הייתי רוצה להמשיך במשרד המשפטים. התחלתי לעשות שם עבודה חשובה אבל אני לא שוללת גם משרדים אחרים. משרד האוצר חשוב מאוד לשנים הקרובות. מי שייכנס לשם – תהיה לו עבודה רבה. אני לא מקנאה בשר שיצטרך לנקות את כל הצרות שהשאירו לו, אבל אני מוכנה למשימה הזו".

לשאלה האם ימינה תיכנס לממשלה בראשות בני גנץ אמרה שקד: "זה סנריו שפשוט לא יקרה, מכמה טעמים. ראשית, מי שיקבל את המנדט להרכיב את הממשלה זה נתניהו. לא רק אני אומרת אלא גם בליכוד אומרים את זה. השאלה היא איזו ממשלה זו תהיה ועם מי הוא יתחיל. אם אנחנו לא נהיה גדולים, גם לא נהיה משמעותיים וגם לא נוכל ליישם את הערכים ואת המדיניות שלנו. נקבל תיקים זוטרים והוא יהיה שותף עם עמיר פרץ. הרצון לשבת עם פרץ ולוי גלוי מאוד". לדבריה, האיום היחיד על שלטון הימין הוא, "אם עוצמה יהודית תרוץ – לא תהיה ממשלת ימין".

לשאלה מה רע שתהיה רגל שמאלית בממשלה התייחסה שקד ואמרה: "כשיש ממשלה הומוגנית אפשר לעשות יותר דברים. יש זכות וטו במובן מסוים לכל סיעה בקואליציה. אם לדוגמה פרץ בממשלה – הוא אוחז בגישה סוציאליסטית לחלוטין. הוא רוצה להעלות את שכר המינימום בצורה דרמטית, להעלות מסים בצורה משמעותית – בדיוק הפוך ממה שאנחנו מאמינים, וקשה לתפקד כך".