רבני חב"ד מפרסמים מכתב בו נכתב כי חובה על כל ההולך בדרכו של כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש, להשתתף בבחירות ולהצביע עבור "המפלגה היותר חרדית". כמו כן קבעו הרבנים כי "אסור להצביע עבור רשימה שיש ספק אם תעבור את אחוז החסימה"

12 ימים לפני הבחירות מפרסמים רבני חסידות חב"ד מכתב תמיכה במפלגות החרדיות בו נכתב כי חובה על כל ההולך בדרכו של כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש, להשתתף בבחירות ולהצביע עבור "המפלגה היותר חרדית".

במכתב עליו חתומים הרב אברהם מיכאל הלפרין, הרב משה הבלין, הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, הרב יוסף הכט, הרב אליהו יוחנן גורארי והרב מנחם מענדל גלוכובסקי כותבים בין היתר להצביע בעד הרשימה היותר חרדית שתדאג לשלימות העם ולשלימות הארץ כפי רצון כ״ק אדמו״ר נשיא דורנו בנוסף כותבים ומדגשים כי "אין להצביע עבור רשימה אשר יש ספק אם תעבור את אחוז החסימה".

מדובר במכה קשה למפלגת עוצמה יהודית שרבים מבוחריה משתייכים או לכל הפחות מושפעים מחב"ד. מפלגתו של בן גביר נמצאת סביב אחוז החסימה ומכתב שכזה יכול להרחיק אותה עוד יותר. לפי הערכות – חב״ד על פלגיה שווה כ-20,000 קולות שבעבר הצביעו באחוזים ניכרים עבור רשימת הימין הקיצוני.

מוקדם יותר היום חשף כתבינו שמואל בן צבי כי מפלגת 'יחד' של אלי ישי מנהלת בימים האחרונים משא ומתן מתקדם עם מפלגת 'עוצמה יהודית' בראשות איתמר בן גביר, באפשרות שהמפלגה בראשותו של ראש ישיבת כסא רחמים מרן הגאון רבי מאיר מזוז תתמוך במפלגה בבחירות הקרובות. תמיכתה של יחד עשויה לסייע רבות למפלגת עוצמה יהודית שנמצאת על גבול אחוז החסימה.

בתקופה האחרונה נערכו מספר פגישות בין יו"ר 'עוצמה יהודית' איתמר בן גביר לאנשיו של אלי ישי. גורם המעורה בפרטים אמר בשיחה עם 'חדשות JDN' כי הכיוון חיובי, מדובר במשא ומתן מתקדם מאוד ולא מן הנמנע כי כבר בתחילת שבוע הבא תתקיים מסיבת עיתונאים בה יודיעו על תמיכת יחד בעוצמה יהודית.

ל'חדשות JDN' נודע עוד כי על פי ההסכם המסתמן צפויה יחד לקבל שותפות מלאה בהנהגת המפלגה כולל בניהול המשא ומתן להרכבת הממשלה ובהכרעות בנושאים השונים.