סקר נוסף שמתפרסם מעלה כי מפלגת 'עוצמה יהודית' עוברת את אחוז החסימה, אך עדיין אין רוב לממשלת ימין • 'המחנה הדמוקרטי' לראשונה על סף אחוז החסימה • המפלגות החרדיות כמעט שומרות על כוחן • וגם: מי המתאים ביותר לכהן כראש הממשלה?

על פי סקר 'ישראל היו'ם ו-'i24NEWS' שבוצע על ידי מכון 'מאגר מוחות', עוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה, אך בכל זאת אין רוב לגוש הימין ללא ליברמן, שמקבל סך הכל רק 58 מנדטים. גוש השמאל מקבל בסקר 51 מנדטים וישראל ביתנו מקבלת 11 מנדטים.

על פי הסקר, הליכוד מקבלת 31 מנדטים, כחול לבן עם 30, ישראל ביתנו 11, הרשימה המשותפת 11, ימינה בראשות איילת שקד 8, ש"ס שומרת על כוחה ומקבלת 8, יהדות התורה נחלשת במנדט ומקבלת 7, העבודה-גשר מקבלות 6, המחנה הדמוקרטי על גבול אחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד, ועוצמה יהודית עוברת בסקר את אחוז החסימה ומקבלת 4 מנדטים.

מקרב כלל המדגם, 40% סבורים שבנימין נתניהו הוא המועמד המתאים ביותר לכהן כראש הממשלה, אם מנכים את אלה שהשיבו שאינם יודעים או נקבו בשמות אחרים לגמרי, מקבל נתניהו 50% מבעלי הדעה שאמרו כי הוא המועמד המתאים ביותר. בני גנץ המועמד השני אחרי נתניהו בסקר עם 23%. שאר המועמדים זוכים לאחוזים בודדים של תמיכה.

אמש חשף כתבנו שמואל בן צבי כי מפלגת 'יחד' של אלי ישי מנהלת בימים האחרונים משא ומתן מתקדם עם מפלגת 'עוצמה יהודית' בראשות איתמר בן גביר, באפשרות שהמפלגה בראשותו של ראש ישיבת כסא רחמים מרן הגאון רבי מאיר מזוז תתמוך במפלגה בבחירות הקרובות. תמיכתה של יחד עשויה לסייע רבות למפלגת עוצמה יהודית שנמצאת על גבול אחוז החסימה.

בתקופה האחרונה נערכו מספר פגישות בין יו"ר 'עוצמה יהודית' איתמר בן גביר לאנשיו של אלי ישי. גורם המעורה בפרטים אמר בשיחה עם 'חדשות JDN' כי הכיוון חיובי, מדובר במשא ומתן מתקדם מאוד ולא מן הנמנע כי כבר בתחילת שבוע הבא תתקיים מסיבת עיתונאים בה יודיעו על תמיכת יחד בעוצמה יהודית.

ל'חדשות JDN' נודע עוד כי על פי ההסכם המסתמן צפויה יחד לקבל שותפות מלאה בהנהגת המפלגה כולל בניהול המשא ומתן להרכבת הממשלה ובהכרעות בנושאים השונים.