היועץ המשפטי לממשלה העביר לשרי הממשלה חוות דעת לגבי חוק המצלמות, לפיו קיימת מניעה משפטית לקדם את ההצעה. מנדלבליט הודיע כי יגיע להשתתף בישיבת הממשלה ביום ראשון בכדי להציג את עמדתו: "החוק ישבש קשות את יום הבחירות"

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הניח בפני הממשלה את חוות דעתו המפורטת בנוגע להצעת החוק של הליכוד שיאפשר צילום בקלפיות על ידי המפלגות. היועמ"ש קובע כי קיימת מניעה משפטית לקדם את ההצעה. חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה הופצה לפני זמן קצר לשרי הממשלה, באמצעות מזכירות הממשלה, לקראת ישיבת הממשלה שבה תועלה ההצעה לדיון ונקבעה ליום ראשון הקרוב. מנדלבליט הודיע כי יגיע להשתתף בישיבת הממשלה.

"חקיקה של ההסדר המוצע כשבוע לפני הבחירות תשבש את סדרי הבחירות ואף עלולה בסבירות גבוהה להביא ל"תוהו ובוהו" ו'אנדרלמוסיה'", כתב מנדלבליט. היועמ"ש הוסיף כי נוכח הזמנים והנסיבות הנוכחיות – "לא ניתן לקיים את ההליך הנדרש על מנת לתקן את ההצעה כך שתוסר המניעה המשפטית הקיימת".

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו אמר טרם המראתו מלונדון לישראל כי, "הצבת מצלמות מונעת גניבת בחירות. גנץ ולפיד מגישים ערעור נגד הצבת מצלמות. אנחנו יודעים למה. הם אמרו שהם מתכוונים לעשות קואליציה, ממשלת שמאל יחד עם אחמד טיבי ואיימן עודה שיהיו שרים בממשלה שלהם. הדבר האחרון שהם רוצים זה ספירת קולות אמיתית וטוהר הבחירות".

עוד הוסיף כי, "אנחנו אומרים תשימו מצלמות בכל הקלפיות, של כולם, של הליכוד, של כולם, ושהמשקיפים יהיו כל אחד עם מצלמה בדיוק כמו שיש בגני הילדים בבתי ספר בסופרמרקטים. פתאום, באולם הקלפיות אסור שיהיו מצלמות? איך אפשר בכלל להסביר את זה? ולנמק את זה? ואיך אתם יכולים לבוא איזשהו גורם פוליטי או משפטי ולהתנגד בתוקף לדבר שהוא כל כך בסיסי? אלא אם כן מישהו רוצה כאן שהליכוד יפסיד. רוצים לגנוב לנו את הבחירות. אנחנו לא ניתן שיגנבו את הבחירות".