גדול היה המעמד לכבודה של תורה • מעמד סיום מסכתות בשכונת נווה צבי ירושלים

למעלה מ400 משתתפים מתושבי השכונה, הורים, אחים ומכרים השתתפו ביום רביעי כ"ז אב במעמד הסיומים המרגש והמיוחד שנערך ע"י מחלקת בני הישיבות במנהל הקהילתי גאולה בוכרים. מיזם גדול זה חתם שנה פעילה ורצופה בפרוייקטים רבים שהופעלו והופקו מתוך דאגה כנה וחשיבה מעמיקה לטובת בני הישיבות בשכונה. המסכתות נלמדו ע"י הבחורים החל מחודש ניסן בנוסף על הלימוד בישיבה, וזאת בעידודם של רבני השכונה ומנהלי ישיבות בין הזמנים.

את המעמד כיבדו בהשתתפותם רבני השכונה וביניהם אב"ד ביתר הגאון ר' צבי ברוורמן שליט"א, אשר נשא דברי פתיחה וברכה. ראש ישיבת פורת יוסף הגאון ר' יוסף חיים קופשיץ, ראש ישיבת "חיי משה" הגאון ר' נפתלי נוסבוים, והגאון ר' שריאל רוזנברג דיין בבד"ץ ב"ב, ועוד.

נשאו דברים הגאון ר' נפתלי גפן שליט"א מר"י קמניץ, שדיבר על השמחה המיוחדת הממלאת את לומדי התורה כאשר הם מצליחים להתחיל ולסיים את המסכת עם כל האתגר הנדרש מכך.

את המשא המרכזי נשא הגאון ר' מיכל זילבר שליט"א, דבריו המרתקים הפעימו את השומעים עת הרעיף בגודל מעלת הסיום והחיוב הגדול לחזור על מה שלמדו.

במעמד הסיומים האדיר עלו על הבמה קרוב ל100 בחורי חמד בזה אחר זה וסיימו את המסכת. הבעת פניהם העידה היטב על תחושת הסיפוק שמילאה את ליבם, ובעת שסיימו את המסכתות פצח הקהל בריקוד של שמחה ומצווה.

את הערב הנעימו בשירתם המופלאה מקהלת "מלכות" עם בעל המנגן ר' יואלי דוידוביץ הי"ו שכיבדו מגרונם לכבודה של תורה.

לאחר מכן ישבו כל תלמידי ישיבת "בין הזמנים" בשכונה, לסעודת מצווה מושקעת באולם סמוך כאשר מכבדים בנוכחותם ובדבריהם המחכימים הרבנים החשובים הגר"א דיסקין שליט"א והגרי"ח סופר שליט"א.

ארוע שכזה החדיר וודאי בלומדים שאיפה עמוקה להמשיך לעמול בתורה הקדושה ולחזור לזמן אלול הבעל"ט להמשך עלייה ביתר שאת וביתר עוז.

באירוע זה מסכמים בסיפוק רב מחלקת בני הישיבות במינהל גאולה-בוכרים, שלושה שבועות גדושים במגוון רחב של שיעורים פעילויות וטיולים לתלמידי ישיבות בין הזמנים ברחבי השכונה. המנהל הקהילתי מודה לכל האברכים אשר נטלו חלק רב בארגון האירוע שלא ע"מ לקבל פרס,

ותודה מיוחדת לאיש המעש הרב דוד בלומנשטוק, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק תרבות תורנית, שדלתו פתוחה בכל עת, על העזרה והסיוע לכל אורך הדרך ובייחוד בהפקת ערב זה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו