Hadas Parush/Flash90

מילה זה מילה? ליברמן הציב תנאי לחוק המצלמות – וחזר בו

יו"ר ישראל ביתנו מציב תנאי לתמיכה בחוק המצלמות: "חייבים בנוסף להעביר את חוק חובת ההצבעה. אנחנו הגשנו הצעת חוק - מי שהכשיל אותה זה הליכוד והחרדים". הליכוד: "הוא מציב תנאי בלתי אפשרי, למעשה חוזר בו מהחלטתו לתמוך בחוק"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הציב הערב בראיון ל'חדשות 12' תנאי לתמיכת מפלגתו בחוק הצבת המצלמות בקלפי: "אני תומך במצלמות גם אצל החרדים, אצל כולם אבל חייבים בנוסף להעביר את חוק חובת ההצבעה. זה יום חופש ואנשים לא באים להצביע. אנחנו הגשנו הצעת חוק – מי שהכשיל אותה זה הליכוד יחד עם החרדים. אצלם יש 120 אחוזי הצבעה, ראיתי את זה במאה שערים" (כידוע, שקר).

עוד הוסיף כי, בליכוד מתכננים לפעול באלימות ביום הבחירות, "אנחנו מקבלים מידע ממטה העולים של הליכוד כי יש הנחיה שבאותם קלפיות שם ישראל ביתנו חזקה, להביא צוותים מתוגברים ולהפעיל אלימות ברוטלית, ליצור קטטות, ליצור תוהו ובוהו, ליצור ממש מצב שייפסלו את הקלפיות, ליצור אנדרלמוסיה", אמר ליברמן. "לנו זה כבר ברור – בפירוש זאת הנחיה מלמעלה להפעיל אלימות. אני מניח שזה אנשים שהם ראשי המטה, בליכוד לא היו מאשרים החלטה כזו בלי לקבל אישור בצורה מפורשת או בקריצת עין".

בליכוד הגיבו לדברי ליברמן לגבי חוק המצלמות ומסרו כי, "עכשיו ברור מעבר לכל ספק שליברמן פועל לניצחון לפיד וגנץ. אחרי שאמר שיסכים לחוק המצלמות, הערב הוא מציב תנאי בלתי אפשרי, ולמעשה חוזר בו מהחלטתו לתמוך בחוק המצלמות". על טענתו כי בליכוד יפעילו אלימות בקלפיות, נמסר כי, "הדברים של ליברמן הם שקר וכזב. אף אחד בליכוד לא פועל ולא יפעל באלימות. אין שום הנחייה כזאת. ליברמן משקר כי הוא ליברמן בלחץ ומבין שהוא הולך להפסיד בשטח".

מאוחר יותר הכחיש ליברמן שהציב תנאי כזה ומסר כי, "הליכוד וראש הממשלה נתניהו כמו תמיד משקרים ומסלפים את האמת בצורה הכי ברורה. נתמוך בחוק המצלמות ומעולם לא הצבנו תנאי לכך. במקביל אנחנו נקדם את סוגיית יום החופש בבחירות. העובדה שמביאים את חוק המצלמות לכנסת מהווה הזדמנות לתקן גם את סוגיית יום החופש, כך שרק מי שהצביע יזכה ליום חופש. לנו ברור שכמו בפעם שעברה שהליכוד והחרדים עשו הכל על מנת להכשיל את החוק ליום החופשה בבחירות שלא יעבור, כך הם יעשו גם הפעם. זה רק מוכיח שהליכוד והחרדים נגד הצבעה חילונית ויעשו הכל להקמת ממשלת הלכה".

על פי דיווח ב'חדשות 12' הערב, החוק אמור לעלות מחר לאישור הממשלה על אף שלפי ההערכות לא יהיה לו רוב פוליטי בכנסת. מדובר במצב תקדימי, שבו הממשלה יוזמת ומאשרת חוק למרות שהיועמ"ש, מי שאמור לייעץ לה בנושאים מהסוג הזה, מתנגד לכך. השלב הבא באישור החוק תהיה הכנסת.

גם שם יהיה צורך בשבירת הכללים הקיימים לצורך אישורו. כבר כמה חודשים שהכנסת לא מחוקקת חוקים חדשים, וזאת בשל ההבנה כי לא מעלים חוקים בתקופת ממשלת מעבר בלי הסכמת האופוזיציה. על פי ההערכות, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין צפוי להיענות ללחץ שמגיע מלשכת רה"מ ולהעלות את חוק המצלמות להצבעה, זאת למרות שהדבר נוגד את הכללים הפלרמנטריים הבסיסיים וכל על אף ההתנגדות המשפטית לנושא.

כזכור, מנדלבליט הניח ביום שישי בפני שרי הממשלה את חוות דעתו המפורטת בנוגע להצעת החוק להצבת מצלמות בקלפיות בבחירות, שבה שב על עמדתו כי קיימת מניעה משפטית לקדם את ההצעה. בין השאר, כתב היועמ"ש לשרים כי "בעת הזאת, טבוע פגם משפטי היורד לשורשו של עניין ומקים מניעה משפטית לאישורה של הצעת החוק. כמו כן, ונוכח סדר הזמנים והנסיבות הנוכחיות לא ניתן לקיים את ההליך הנדרש על מנת לתקן את ההצעה".

6 תגובות

חוק חובת ההצבעה הכוונה זה שיש חופש רק למי שהוכיח שהצביע מה שיעודד אנשים להצביע מה שלא טוב לחרדים

תפסיקו.לשים תמונות של הרשע הזה אסור להיתקל על רעשים

לדעתי יש בינהם גם הרבה כאלה שלא הולכים להצביע בגלל שאין להם אימון ולא משנה להם כלל מי בשלטון.ולכן לא יהיה איכפת להם להצביע לחרדים אלא שבשביל חרדים לא יוצאים מהבית.ואם יהיה חוק לא אתפלא אם יגיעו ממנו הרבה קולות לחרדים

לחרדים לא טוב מה שאני לה' לא טוב. שרומסים ופוגעים כל דבר היקר לאבינו שבשמים. כל השאר תותים.

רק על אבינו שבשמים

י

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *