צילום: ראש הממשלה חושף את ארכיון הגרעיני האיראני, לפני כשנה. צילום: Miriam Alster/Flash90

הצהרה דרמטית? נתניהו ימסור בשעה 18:30 הצהרה בנושא הגרעין האיראני

ראש הממשלה יקיים בשעה 18:30 הצהרה לתקשורת במשרד החוץ בנושא הגרעין האיראני. נתניהו מתכוון שוקל להציג פרטים נוספים על אתרי גרעין מוכרים באיראן וכן למסור פרטים על אתרים שחשודים כי הם קשורים לתוכנית הגרעין האיראנית
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

לשכת ראש הממשלה הודיעה אחר הצהריים (שני) כי ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ימסור בשעה 18:30 הצהרה לתקשורת בנושא הגרעין האיראני. ההצרה תתקיים במשרד החוץ בירושלים.

ב'חדשות 13' דווח מוקדם יותר כי, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לחשוף פרטים חדשים על תוכנית הגרעין האיראנית. פקיד ישראלי בכיר ציין כי הפרטים החדשים מתבססים על מידע מודיעיני שהשיג המוסד, בין השאר במהלך תפיסת ארכיון הגרעין האיראני.

נתניהו שוקל להציג פרטים נוספים על אתרי גרעין מוכרים באיראן וכן למסור פרטים על אתרים שחשודים כי הם קשורים לתוכנית הגרעין האיראנית – עליהם לא נודע עד כה. לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה: "איננו מתייחסים".

בתוך כך, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) הודיעה היום כי איראן החלה בהתקנת צנטריפוגות מתקדמות והיא מתקדמת לקראת העשרת אורניום בהן, על אף שמדובר בהפרת הסכם הגרעין. ההסכם מ-2015 מאפשר לאיראן להעשיר אורניום רק עם כ-5,000 צנטריפוגות מהדור הראשון, כשהיא יכולה להשתמש במספר קטן בהרבה של צנטריפוגות מתקדמות יותר לצורכי מחקר, אך מבלי לאגור את האורניום המועשר שהן מפיקות.

דובר סבא"א אמר כי איראן עדכנה על שינויים שערכה בצנטריפוגות מהדור השני והרביעי, בניגוד להסכם. לדבריו, פקחי האו"ם, שאמונים על יישום ההסכם, אימתו כי אכן הותקנו, או מותקנות, שורה של צנטריפוגות מתקדמות.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן