ארכיון. צילום: הדס פרוש / פלאש 90

אותר צעיר לוקה בנפשו שאיים לחצות את הגבול לרצועת עזה

כוחות גדולים סרקו במשך שעה ארוכה בצפון הרצועה לאחר שהתקבל דיווח על ישראלי שניסה לחצות את הגבול לעזה. הצעיר לוקה בנפשו. לפני 5 שנים בדיוק חצה אברה מנגיסטו תושב ישראל הלוקה בנפשו את הגבול לעזה ומוחזק עד היום בשבי חמאס

5 שנים בדיוק אחרי שאברה מנגיסטו חצה את הגדר ועבר לעזה, כוחות גדולים סרקו בשעה האחרונה בצפון הרצועה לאחר שהתקבל דיווח על ישראלי שניסה לחצות את הגבול לעזה.

הכוחות התמקדו בצפון הרצועה, מול מושב נתיב העשרה לאחר שהתקבל מידע מודיעיני כי צעיר ניסה לעבור לרצועת עזה. הצעיר לוקה בנפשו. לאחר זמן מה אותר הצעיר במושב נתיב העשרה.

לפני 5 שנים בדיוק חצה אברה מנגיסטו תושב ישראל הלוקה בנפשו את הגבול לעזה ומוחזק עד היום בשבי חמאס. "כל שנה שחולפת קשה יותר, אנחנו כואבים מאוד ומקווים לטוב", אמר אילן, אחיו של אברה מנגיסטו. "לצערי לא נעשו מאמצים לשחרר אותו, היינו רוצים שהממשלה תפעל יותר אצל גורמים בינלאומיים ואצל ארגון זכויות אדם בעולם, זה לא נעשה מספיק. אנחנו רוצים להעביר מסר שצריך לדאוג לגורלו של האזרח. אחי הוא אזרח חף מפשע, אין ספק שצריך לעשות יותר ולהעלות את הנושא לסדר היום".

מנגיסטו נשבה לאחר שצעד מביתו שבאשקלון לחוף זיקים, ומשם חצה את הגבול הימי בין עזה לישראל. מאז ספטמבר 2014 הוא מוחזק בידי חמאס ואין פרטים בנוגע למצבו. במסגרת העצרת יועלה שוב סיפור של מנגיסטו, שחווה משבר נפשי עמוק עקב מות אחיו. לטענת המשפחה, המשבר הנפשי שחווה הוביל לחציית הגבול, לעיני מצלמות האבטחה של צה"ל.

4 תגובות

לא הבנתי
צהל לא יודע אם הוא עבר את הגבול?
למה כתוב ניסה?

מה זה משנה מצאו אותו ,
חלאס

צהל גם לא יודע מי נכנס
מישהו יודע איך מחבלים עוברים ת'גבול

כשאברה עבר את הגבול מול העיניים שלהם אף אחד לא נקט בשום פעולה בכדי לעצור אותו, איש לא חיפש אחריו ואיש לא עצר אותו! מול העיניים שלהם הוא הלך לעבר הגדר ואף אחד לא זז !!
אז כשמדובר באדם לבן בוודאי שיעשו מאמצים ויחפשו אחריו .

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *