אדלסון: "נתניהו סירב לצרף לקואליציה את בנט ושקד רק בגלל שרה"

נחשפו חלקים מעדותו בתיק 2000, של מי נחשב בעבר לאחד האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה - המיליארדר היהודי-אמריקני, בין היתר אמר אדלסון כי נתניהו ביקש ממנו להחליף עורך ל"ישראל היום". נתניהו: "ערימה של שקרים מעוותים ומרושעים"
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

הערב (ראשון) פורסם ב'חדשות 13' חלקים מעדותו של המוציא לאור של העיתון "ישראל היום", שלדון אדלסון, בתיק 2000. אדלסון נחשב בעבר לאחד האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה נתניהו. המיליארדר היהודי-אמריקני לא חסך במאמצים כדי להביע את תמיכתו בנתניהו, גם בעיתון שבבעלותו וגם בהתבטאויות ציבוריות נוספות. אולם תיק 2000, שבמרכזו השיחות בין נתניהו לנוני מוזס, גרם לקרע עמוק בין הצדדים.

הערב חשף הערוץ את מה שאמר שלדון אדלסון על נתניהו, וגם על רעייתו שרה, בעדותו בחדר החקירות טען בחקירה כי "ביבי רצה שחפץ יחליף את עמוס רגב. שהוא יהיה העורך הראשי".

במקביל לשלדון העידה במשטרה גם מרים אשתו, שנחשבה מקורבת מאוד לרעיית ראש הממשלה – שרה נתניהו. בעדותה היא סיפרה על השפעת שרה על יחסו של בעלה – לדמויות בולטות במערכת הפוליטית לדבריה: "מפריע לי שיש ראש ממשלה כזה שיש לו אישה שקובעת הכול". אדלסון טענה כי אשת ראש הממשלה לא מחבבת את בנט ושקד ועל כן גרמה לבעלה שלא להכניסם לקואליציה "היא שונאת את נפתלי בנט ואיילת שקד. רתחתי אחרי הבחירות הקודמות כשהוא (בנימין נתניהו) לא עשה קואליציה עם בנט בגלל שהיא (שרה נתניהו) שונאת אותו. זאת אומרת, גורל העם היהודי נחרץ בגלל שהגברת שונאת את בנט ואת שקד, אז הוא לא עושה קואליציה עם הבנאדם הימני שמתאים".

לאחר בחירות 2015 היו קשיים במשא ומתן בין נתניהו לבית היהודי בראשות בנט. בסופו של דבר הציב בנט אוליטימטום – או ששקד שרת המשפטים, או שאנחנו מחוץ לממשלה. נתניהו נאלץ להתקפל ולמנות את שקד. מרים אדלסון, לא חסכה בעדותה ביקורת על שרה נתניהו.

אדלסון ממשיכה בעדותה, ומספרת הפעם על מעשה טוב לכאורה שביקשה ממנה אשת ראש הממשלה. אולם גם למעשה הזה, לטענת אדלסון, היה אינטרס סמוי. לפי דבריה: "יש איזה קרן של יהודי מרוקו והיא רוצה שאני אתרום להם. היא אמרה שנחמד לתרום למלגות לילדים יוצאי מרוקו. ואז היא אמרה משפט אחד שלא מצא חן בעיניי. היא אמרה: "הוא (האחראי על המלגות) עוזר לנו בבחירות, באשדוד או משהו". אז נתנו לו את הכבוד ושמענו אותו אבל הוא לא קיבל אגורה אחת".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "עוד הדלפה פלילית שדינה שלוש שנות מאסר". בלשכת נתניהו הוסיפו כי "חוץ מהשמות המוזכרים אין מילה אחת של אמת בדיווח הכוזב שלכם. ערימה של שקרים מעוותים ומרושעים שכל מטרתם לפגוע בראש הממשלה נתניהו ורעייתו ערב בחירות".

"הציבור כבר מבין שתיקי נתניהו הם תיקי סרק הזויים שמבוססים על רכילות שקרית ולא על עובדות, אבל הוא לא מבין על מה בוזבזו מאתיים חמישים מיליון ש״ח בחקירות ראש הממשלה" לשון התגובה.

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. תמיד אמרו שיש לנשים טביעת עין טובה אני לא מבין למה שיש הצלחה למדינה צריך להחליף ראש ממשלה וכל הנילווים אליו

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן