צילום: צילום: הדס פרוש / פלאש 90

גורמים בסביבת היועמ"ש: "מנדלבליט לא מתכוון להתפטר – לא יקרה"

למרות התנגדות היועמ"ש, היום עבר חוק המצלמות - האש כוונה לעבר מנדלבליט ובסביבתו אומרים כי היא נועדה לערער את מעמדו לקראת השימוע לרוה"מ. אך למרות המתקפה הוא לא מתכוון להתפטר מתפקידו: "נמשיך לשמור על שלטון החוק"
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

גורמים בסביבתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אומרים כי אין בכוונתו של היועמ"ש להתפטר בעקבות המתקפות נגדו – "לא נשחק לידיים של נתניהו – אם מישהו חולם שהיועץ יתפטר זה כמובן לא יקרה". אמרו אותם גורמים הערב (ראשון) ל'חדשות 12'. לפי הדיווח בערוץ, בסביבת מנדלביט מבינים שהמהלך של הימים האחרונים להצבת מצלמות בקלפיות נובע משיקולים זרים שקשורים לבחירות, ולדבריהם לא פחות מכך, הם קשורים לגורלו המשפטי של נתניהו.

אותם מקורבים מסבירים כי "ברור שהכתובת לעניין הוא יו"ר ועדת הבחירות, אבל נתניהו בכוונה ממקד את האש והעימות עם היועמ"ש כדי לבסס את הטענות לקראת השימוע והדיון על החסינות", עוד אמרו בסביבת מנדלבליט כי "הם יטענו שמנדלבליט שוב יוצא נגד נתניהו וממשיך לפעול כדי להפיל אותו בכל דרך".

בסביבתו של היועמ"ש הוסיפו: "ברור שראש הממשלה רוצה לדחוק אותו לפינה. לרגע אין מחשבה להרים ידיים. הכול עוד פתוח, יש את החקיקה בכנסת ואין לנו ברירה אלא להמשיך ולפעול כדי לשמור על שלטון החוק".

היועמ"ש מנדלבליט: "המצלמות יביאו לאי סדרים בקלפיות, אני גם נגד"

מוקדם יותר היום אישרו שרי הממשלה את חוק המצלמות בפה אחד, זאת למרות התנגדות היועמ"ש מנדלבליט. לדברי גורמים שנכחו בישיבה היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט הבהיר בצורה נחרצת כי הוא מתנגד לחקיקת החוק בעת הזו, אך ההתנגדות שלו לא השפיעה על השרים.

מה בוער לליכוד לקדם את חוק המצלמות? / יוסף טיקוצ'ינסקי

ראש הממשלה נתניהו התבטא בחלק הסגור של ישיבת הממשלה: "אני מבין למה לפיד, גנץ וליברמן מסכימים עם הרשימה המשותפת נגד פיקוח במצלמות על הקלפיות, כדי לאפשר זיופים וגניבת בחירות. אני לא מבין למה הגורמים המשפטיים מעלים טיעונים טכניים מופרכים במקום להתייצב בעד שמירה על טוהר הבחירות, במקום לעשות את תפקידם".

כתבות קשורות

ירידה בטמפרטורות – בהרים ייעשה מעט קריר • האזינו לתחזית

מחר: יוסיף להיות חם מהרגיל. ביום שני ירידה בטמפרטורות. ביום שלישי מעט קריר באזור ההרים. ביום רביעי טמפרטורות ‏רגילות לעונה. ביום חמישי טמפרטורות נמוכות מהרגיל ומעט קריר בהרים. ביום שישי ושבת עלייה בטמפרטורות. ביום ראשון עלייה נוספת בטמפרטורות וייעשה חם מהרגיל

מפחיד: מיד לאחר השבעת ממשלתו של בנט – תקודם חקיקה בשורת נושאי דת ומדינה

הממשלה שעתידה לקום מחר בשעות אחר הצהריים צפויה להמיט אסון רוחני על המדינה. על פי ההסכם שנחתם בין ראשי הקואליציה העתידית הם יקדמו בתוך שישים יום מרגע ההשבעה שורת חוקים בנושאי דת ומדינה. בין היתר בנושא הרבנות, הגיור וחוק הגיוס

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן