מטוסי קרב לא מזוהים תקפו אזורי שליטה של כוחות איראניים ובמיליציות הנאמנים לה בעיר אלבוקמל ובסביבתה שבצפון מזרח סוריה. לפי הדיווחים ארבעה מטוסי קרב לא מזוהים תקפו מטרות באמצעות טילים בשלושה גלי תקיפה - הרוגים במקום

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח הלילה (שני) כי כלי טיס לא מזוהים תקפו יעדים שבשליטת הכוחות האיראניים והמיליציות הפרו-איראניות באזור אל-בוכמאל במזרח סוריה – בגבול שבין סוריה לעיראק. בערוץ אל-ערביה הסעודי דיווחו על כמה הרוגים ופצועים בתקיפה. בתקשורת הסורית הרשמית אין התייחסות לנושא.

על פי המרכז הסורי לזכויות אדם, ארגון היושב בבריטניה ומזוהה עם האופוזיציה הסורית, שלושה פיצוצים נשמעו בעיירה אל-בוקמאל שבאזור הכפרי במזרח דיר א-זור. מטוסי קרב שזהותם לא ידועה תקפו רכבים ועמדות של כוחות איראניים ושל מיליציות עיראקיות המזוהות עם איראן באזור הגבול בין סוריה ועיראק.

לפי הדיווחים, התקיפות שאירעו בסמוך לגבול סוריה-עיראק, כוונו ככל הנראה אל מפקדות של מיליציות עיראקיות, המקורבות לאיראן. ברשת "אל-ערביה" דווח כי היעדים שהותקפו היו בתוך העיירה וכי בין המיליציות שנפגעו בתקיפה היו גם פעילים מקומיים של חיזבאללה. לפי חלק מהמקורות, כמה חמושים נהרגו בתקיפה. בשלב זה לא ידוע מי עומד מאחורי התקיפות.

לפני כשבוע פורסם כי איראן פעלה להקים בסיס צבאי חדש בגבול סוריה-עיראק, שאמור לאכלס אלפי חיילים ולשמש מתקן אימונים למיליציות השיעיות באזור. המידע נחשף בעקבות צילומי לווין של חברת ImageSat הישראלית ומספר סוכנויות מודיעין מערביות. על פי מומחי ביטחון מערביים, זהו המבנה הגדול ביותר שאירן מקימה בסוריה מאז נכנסה לאזור.

מומחים מטעם ISI, שסקרו את התמונות, טוענים כי במקום ניתן יהיה להציב טילים מונחים מדויקים בחמישה בניינים חדשים שנבנו לאחרונה והוקפו בתלוליות עפר. לפי התמונות, בחלק הצפון-מערבי של הבסיס הוצבו 10 מחסנים, כמו גם מבני אחסון טילים. ב-ISI אמרו עוד כי ניתן יהיה לסיים את הבנייה במהלך החודשים הקרובים, וכי בתוך זמן קצר לאחר סיום הבנייה יהיה ניתן להפוך אותו לפעיל.

כזכור, לפני כשבועיים צה"ל הודיע כי תקף באמצעות מטוסי קרב כמה יעדי טרור בכפר עקרבה, שבדרום מזרח דמשק. התקיפה בוצעה נגד פעילי כוח קודס האיראני ומיליציות שיעיות שעסקו בימים האחרונים בקידום פיגוע נגד מטרות ישראליות משטח סוריה. מדובר צה"ל נמסר כי מתווה הפיגוע שסוכל כלל תכנון לשגר כמה רחפנים חמושים נגד מטרות ישראליות.