אביגדור ליברמן קיים בשעה האחרונה מסיבת עיתונאים על חוק המצלמות במהלכה הבהיר כי יתנגד לחוק המוצע על ידי הליכוד. רה"מ נתניהו שלח את ח"כ דוד ביטן לשוחח עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר בנוגע לחוק ובניסיון להגיע לפשרה

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן קיים בשעה האחרונה מסיבת עיתונאים על חוק המצלמות במהלכה הבהיר כי יתנגד לחוק המוצע על ידי הליכוד. לדבריו "מי שצריך לפקח זאת וועדת הבחירות לא נתניהו, יש לו יתרון מובהק, כי יש לו יותר תקציב. אנו בעד הצבת מצלמות בכל מקום על ידי גורם ממלכתי. נתניהו לא עושה פיקוח על הבחירות אלא חוק גניבת הבחירות".

ליברמן הוסיף: "כוונתו היא להסיט את הדעת. אם יו"ר סיעת הליכוד יתחייב לפרוטוקול בוועדה המסדרת ויתמוך בהסתייגות של ישראל ביתנו, נצביע נגד גם בוועדה וגם בקריאה ראשונה, ונעשה הכל כדי למנוע את זה".

"אי אפשר להפריט את הפיקוח על הבחירות בידי מפלגות שהן אינטרסנטיות. אם לא תתקבל ההסתייגות של ישראל ביתנו – נצביע נגד ונעשה הכל כדי למנוע את חוק המצלמות".

בסיום דבריו אמר: "אנשים לא מטומטמים והם מבינים מה שקורה. את נתניהו לא מעניין שמאל או ימין, הוא מוכן למנות את איימן עודה לשר החוץ של מדינת ישראל אם זה יביא לו את השלטון".

במפלגת הליכוד הגיבו לליברמן "נמשיך את חקיקת חוק המצלמות כרגיל – נראה אם יצביע נגד".

בנוסף, על פי הדיווח בערוץ 12, ח"כ דוד ביטן ידון היום (שני), בהוראת נתניהו, עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר בגיבוש פשרה בנושא החוק.