משרד האוצר יעביר תקציב לתפעול שוטף של משרד החוץ, כך סוכם בשיחה בין שר החוץ ישראל כ"ץ לבין הממונה על התקציבים שאול מרידור בעקבות ההנחיה מאתמול להפסיק את פעילות המשרד בגלל הגרעון הכבד. מעמדו של המשרד נמצא בשחיקה

שר החוץ ישראל כ"ץ הודיע היום (שני) כי שוחח עם הממונה על התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור וכי סיכם עמו שהאוצר ישחרר סכום ראשון כדי לאפשר את הפעילות השוטפת של משרד החוץ.

משרד החוץ הגיע לסף פשיטת רגל בהעדר תקציבים ואתמול שלח חשב משרד החוץ, יוסי שטראוס הנחיה לכל נציגויות ישראל בעולם לחדול מפעילויות באופן מלא, לעצור כנסים ואירועי הסברה, להשבית נסיעות, בארץ ובחו"ל.

שר החוץ מסר שהוא ימשיך את השיחות בין משרד החוץ למשרד האוצר כדי לגבש רפורמה כוללת שתאפשר למשרד החוץ למלא את מגוון היעדים החשובים עליהם הוא ממונה בקידום יחסי החוץ של ישראל ובחיזוק האינטרסים של ישראל.

"השיחות בין משרדי החוץ והאוצר ימשכו לגיבוש רפורמה כוללת שתאפשר למשרד החוץ למלא את היעדים החשובים עליהם הוא ממונה בקידום יחסי החוץ של מדינת ישראל".

על פי הדיווח ב'גלובס', מעמדו של משרד החוץ נמצא בשחיקה ממושכת בשנים האחרונות. מאז מונה ישראל כ"ץ כשר החוץ, הוא עדיין לא הצליח להוביל מהלכים מתקנים, שכן הממשלה הנוכחית מכהנת ללא אמון מכנסת ישראל וכך מינויים או פעילויות אחרות משותקים לגמרי מאז דצמבר 2018. בנוסף, תקציב המדינה לשנת 2019 נמצא לקראת סיום ומיד אחרי הבחירות יהיה צורך בהעברת תקציב באופן דחוף כדי ששנת 2020 תחל עם תקציב חדש. המדינה מצויה בגירעון עמוק, וכך לא בטוח שניתן יהיה להגדיל את תקציב משרד החוץ, אשר אינו מאפשר למשרד לתפקד.