נתניהו שוקל להציג פרטים נוספים על אתרי גרעין מוכרים באיראן וכן למסור פרטים על אתרים שחשודים כי הם קשורים לתוכנית הגרעין האיראנית • סבא"א אישרה כי טהראן החלה בהפעלתן לצורך העשרת אורניום, על אף שזאת הפרה של ההסכם מ-2015

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לחשוף היום (שני) פרטים חדשים על תוכנית הגרעין האיראנית. פקיד ישראלי בכיר ציין כי הפרטים החדשים מתבססים על מידע מודיעיני שהשיג המוסד, בין השאר במהלך תפיסת ארכיון הגרעין האיראני. כך על פי דיווח בחדשות 13.

נתניהו שוקל להציג פרטים נוספים על אתרי גרעין מוכרים באיראן וכן למסור פרטים על אתרים שחשודים כי הם קשורים לתוכנית הגרעין האיראנית – עליהם לא נודע עד כה. לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה: "איננו מתייחסים".

בתוך כך, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) הודיעה היום כי איראן החלה בהתקנת צנטריפוגות מתקדמות והיא מתקדמת לקראת העשרת אורניום בהן, על אף שמדובר בהפרת הסכם הגרעין. ההסכם מ-2015 מאפשר לאיראן להעשיר אורניום רק עם כ-5,000 צנטריפוגות מהדור הראשון, כשהיא יכולה להשתמש במספר קטן בהרבה של צנטריפוגות מתקדמות יותר לצורכי מחקר, אך מבלי לאגור את האורניום המועשר שהן מפיקות.

דובר סבא"א אמר כי איראן עדכנה על שינויים שערכה בצנטריפוגות מהדור השני והרביעי, בניגוד להסכם. לדבריו, פקחי האו"ם, שאמונים על יישום ההסכם, אימתו כי אכן הותקנו, או מותקנות, שורה של צנטריפוגות מתקדמות.