בשבועות האחרונים ביקשה הפרקליטות ממבקר המדינה חומרים ומסמכים הקשורים לפרשה. זאת לאחר שמבקר המדינה לשעבר קבע כי לא היה הקשר בין חברת המימד החמישי למשטרה, וכי אין חשד למעשים פליליים. הליכוד: "גנץ גנב 4 מיליון שקלים מכספי הציבור"

הפרקליטות ביקשה בשבועות האחרונים ממבקר המדינה חומרים ומסמכים בנוגע לחברת המימד החמישי, שבראשה עמד יו"ר כחול לבן בני גנץ. כך חושפים הערב (שני) ב'חדשות 13'. לפי הדיווח, לאחר שמבקר המדינה הקודם, יוסף שפירא, פרסם דו"ח על הקשר בין חברת המימד החמישי למשטרה, בו נקבע כי אין חשד למעשים פליליים. הגיעו רבות ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולפרקליטות שדרשו לבדוק האם יש היבטים פליליים לפרשה.

כאמור, בשבועות האחרונים ביקשה הפרקליטות ממבקר המדינה חומרים ומסמכים הקשורים לפרשה. צריך להדגיש שכרגע אין כל חשד לפלילים נגד יו"ר כחול לבן גנץ.

מהליכוד נמסר בתגובה לפרסום: "גנץ גנב 4 מיליון שקלים מכספי הציבור על תוכנה שלא הייתה, מתוך חוזה מושחת של 50 מיליון שקלים שעשה עם המשטרה. אנחנו מקווים שרשויות החוק יחקרו את הנושא, למרות שבדרך כלל הם נוהגים לפי הכלל: 'לא ביבי, לא חוקרים'".

בחודש מרץ האחרון הסביר דובר משרד מבקר המדינה שלמה רז כי "משרד המבקר לא בודק חברות פרטיות אלא על מערך הרכש במשטרת ישראל, ומדרך הטבע לא מוזכר שום גורם פרטי" רז הבהיר כי, "כל הביקורת היא על המשטרה. יש פעם אחת שמוזכרת החברה הפרטית וזה לגבי מידע שגוי שהיא מסרה והגיעה ממנה. לא עסקנו בכל מה שמופיע בתקשורת ולא מוזכרת חברת המימד החמישי. מבקר המדינה לא מתעסק בחברות פרטיות – זה לא בסמכותו".

רז אמר אז את הדברים לאחר בקשת הליכוד לפתוח בחקירה פלילית נגד יו"ר כחול לבן במה שהם מכנים "תיק 50 מיליון" של בני גנץ. בליכוד טוענים כי חברת המימד החמישי בה שימש גנץ כיו"ר קבלה ע"פ דו"ח המבקר, 50 מיליון שקלים ממשטרת ישראל, ללא מכרז ותוך כדי הצגת נתונים שקריים למשטרה. בין הנתונים השגויים שמסרה חברתו של גנץ על כך שברשותה ארבעה לקוחות בעוד לא החזיקה אפילו באחד, בנוסף טענה החברה כי בעלת ניסיון של ארבע שנים בשוק בעוד היו לה שנתיים בלבד. בנוסף בחברה טענו שבידם מוצר מוכן לשוק כשבפועל לא היו כך פני הדברים.