צילום: חברת אימג’סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI).

תיעוד הלוויין חושף: תוצאות התקיפה הלילה בגבול סוריה – "הרס מוחלט"

שמונת מחסני הנשק הופצצו כחלק מהניסיון לשבש את התוכנית האיראנית להקמת מסדרון יבשתי להעברת נשק מאיראן לסוריה וללבנון, כך מעריכים מניתוח תצלומי הלוויין שפרסמה חברת ISI. בתקיפה נהרגו לפחות 21 בני אדם

חברת המודיעין ISI פרסמה הערב (שני) צילומי לוויין החושפים את היקף הנזק מהתקיפה שהתרחשה לפנות בוקר באזור גבול סוריה לעיראק. לפי דיווחים בתקיפה נהרגו 21 בני אדם. ניתוח הצילומים מעלה כי יעד ההפצצה היה שני מתחמים שנבנו לאחרונה, ככל הנראה איראניים, ובהם שמונה מחסני נשק – שהושמדו כליל.

עוד מעריכים כי תקיפת המחסנים הייתה חלק מהמאמצים לשבש את ניסיון איראן להקים מסדרון יבשתי להעברת נשק לבני בריתה בסוריה ולחזבאללה בלבנון. אולם, ייתכן כי התחמושת שאוחסנה במתחם נועדה לשימוש החיילים המאיישים את המקום, ולא הייתה חלק מהמסדרון האיראני.


צילום: חברת אימג’סאט אינטרנשיונל (ImageSat International – ISI).

כאמור, 21 בני אדם נהרגו הלילה בתקיפה שהתרחשה באזור הגבול של סוריה עם עיראק. המרכז הסורי לזכויות אדם, היושב בלונדון, טוען כי איראנים ואנשי מיליציות הם ההרוגים בתקיפה הלילית.

על פי דיווח בעיתון אל קבס הכווייתי, שלושה פיצוצים אירעו באזור אל-בוכמאל בסוריה הסמוך לגבול עם עיראק. לפי הדיווח, התקיפות כוונו ככל הנראה ליעדים של מיליציות שמובלות על ידי משמרות המהפכה, בהם בסיסי חיזבאללה הנמצאים בשטח סוריה. עוד דווח כי בחודשים האחרונים הגבירו המיליציות האיראניות את נוכחותן בגבול עיראק-סוריה.

האזור שהותקף משמש למעבר כוחות של מיליציות שיעיות הנאמנות לאיראן אל תוך סוריה, שם הן נלחמות לצדו של הנשיא בשאר אסד. בישראל חוששים כי טהראן מתכננת להקים נתיב יבשתי משטחה ועד ללבנון, שדרכו היא תוכל להבריח אמצעי לחימה מתקדמים. בשבועות האחרונים אירעו סדרת תקיפות מסתוריות גם בשטחה של עיראק, נגד המיליציות השיעיות, שחלקן יוחסו לישראל.

לפני כשבוע פורסם כי איראן פעלה להקים בסיס צבאי חדש בגבול סוריה-עיראק, שאמור לאכלס אלפי חיילים ולשמש מתקן אימונים למיליציות השיעיות באזור. המידע נחשף בעקבות צילומי לווין של חברת ImageSat הישראלית ומספר סוכנויות מודיעין מערביות. על פי מומחי ביטחון מערביים, זהו המבנה הגדול ביותר שאירן מקימה בסוריה מאז נכנסה לאזור.

מומחים מטעם ISI, שסקרו את התמונות, טוענים כי במקום ניתן יהיה להציב טילים מונחים מדויקים בחמישה בניינים חדשים שנבנו לאחרונה והוקפו בתלוליות עפר. לפי התמונות, בחלק הצפון-מערבי של הבסיס הוצבו 10 מחסנים, כמו גם מבני אחסון טילים. ב-ISI אמרו עוד כי ניתן יהיה לסיים את הבנייה במהלך החודשים הקרובים, וכי בתוך זמן קצר לאחר סיום הבנייה יהיה ניתן להפוך אותו לפעיל.

3 תגובות

מה?

לא צריך אפילו להתאמץ,כדי לראות את הניסים והנפלאות שעושה עמנו ד' בכל שניה ושניה!
אנו מוקפים באויבים מכל עבר,הרוצים לכלותנו ח"ו ח"ו,היו לא תהיה!!! ד' שומרינו ומצילינו מידם!!!
הבה נתעורר לתשובה ולאהבה את ד' בכל לבבנו, כדי שנזכה לגאולה השלמה במהרה בימינו,אמן!!!
נתאמץ להתעלות בכל ענין רוחני,בלימוד התורה הקדושה,ביראת שמיים אמיתית וטהורה,בצניעות ובחסד, והקב"ה יצילינו ברחמיו הרבים!!! אמן!!!

כמה כותרות או כתבות פעמיים או יותר.
כותרות ישנות לפני מספר ימים ממשיכים להופיע.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *