24 שעות לאחר שחיזבאללה הפיל רחפן בלבנון: בצה"ל אישרו שגם הלילה נאבד כלי טיס, ולא ברור אם יש חשש דליפת מידע. על פי הדיווחים, כלי הטיס הצה"לי זוהה על ידי מחלבי החמאס שהחלו לירות עליו והצליחו להפילו ממזרח לרפיח שברצועה

מקורות פלסטינים דיווחו כי פעילי תפיסת השטח ברצועת עזה, שמוצבים לאורך גדר המערכת עם ישראל, ירו והפילו רחפן של צה"ל שטס בשטח הרצועה מזרחית לרפיח. לדבריהם, הרחפן נמצא בידיהם. בצה"ל אישרו כי רחפן צבאי נפל הלילה (שלישי) בדרום הרצועה והוסיפו כי האירוע מתוחקר.

כזכור, אתמול הודיע ארגון הטרור חיזבאללה כי לוחמי הארגון הצליחו להפיל מל"ט ישראלי שחצה את הגבול מישראל לעבר הכפר ראמיה שבדרום לבנון. לדברי הארגון, אנשיו יירטו אותו לאחר שחצה משטח ישראל באמצעות "אמצעי לחימה מתאימים" וכי כעת הוא נמצא בידי חיזבאללה.

דובר צה"ל אישר מאוחר יותר כי רחפן צה"לי נפל אתמול בצהריים בשטח לבנון, במהלך עיסוק בפעילות שגרתית באזור הגבול, בצד הלבנוני. גורמים בצבא ציינו כי מדובר ברחפן פשוט יחסית וכי אין חשש לדליפת מידע, אך לא מסרו אם סיבת נפילתו היא טכנית או מכוונת.

לפי דיווח ברשת אל-מנאר, כלי הטיס הישראלי שהה חמש דקות בשטח לבנון לפני שהופל, היה חמוש ונשא ציוד האזנה. כמו כן, לפי כתב הרשת כלי הטייס הופל כשהוא שלם ומבלי שנגרם לו נזק משמעותי.

כזכור, לפני כשבועיים תקפו לכאורה מל"טים ישראליים בדאחייה שבביירות מפעל של חיזבאללה לדיוק טילים. במסגרת התקיפה, כלי הטיס החמושים נחתו במדויק על מערבל יקר ערך שהחנה חיזבאללה בחניון פתוח – והוא יצא מכלל שימוש. הפעולה מעכבת את פרויקט הטילים המדויקים של הארגון.