הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס לפרויקט חזבאללה, והזהיר גם את איראן כי ישראל לא תאפשר לה להתבסס בסוריה: "נפעל בכל דרך לסכל את כוונות האויב". לדבריו, צה"ל זיהה ניסיון לרכש ולפיתוח של טילים מדויקים על אדמת לבנון

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס הערב טקס לזכר חללי חטיבת 'כפיר', למצב הביטחוני בצפון, "דריכות היא מילת המפתח, וצה"ל ניצב ערוך ומוכן לפעולה בכל הגזרות. שתי המדינות המרכזיות בזירה הצפונית, סוריה ולבנון, שולטות באופן חלקי בלבד במתרחש על אדמתן, ובתוך כך, מתפתחים בזירה שני איומים מרכזיים – מאמץ איראני להתבססות בשטח סוריה; וניסיון לרכש ולפיתוח של טילים מדויקים על אדמת לבנון. לא נאפשר זאת. נפעל בכל דרך על מנת לסכל את כוונות האויב ואת האיומים המתפתחים".

"החודש האחרון היה רצוף באירועים מבצעיים בכל הגזרות ובזירה הצפונית במיוחד", מסביר רא"ל כוכבי. "זיהינו בזכות יכולות מודיעין משובחות, את כוונת האויב לבצע פעולות שמטרתן אחת – לפגוע בביטחון מדינת ישראל, בריבונותה ובאזרחיה. מרגע שאיתרנו את הסכנות, הצפנו את הצורך לפעול ונערכנו. כוחות היבשה נפרסו, המודיעין דוייק, מטוסי חיל האוויר המריאו והמבצע יצא לדרך. איתרנו את האויב, יזמנו את הפעולות וסיכלנו את האיומים. ביצענו זאת, כאשר השיקול הביטחוני הוא היחיד כמו תמיד שעמד לנגד עינינו, וכל זאת נוכח איומים מתקתקים שהיה הכרח לסכלם באופן מידי".

"פעלנו בנחישות, בעוצמה ובדיוק רב", הצהיר הרמטכ"ל, "וסיכלנו את כוונות האויב עוד בטרם התממשו. כך נמשיך לעשות בכל זירה, מול כל אויב ובכל זמן שנידרש לכך. יידע האויב יום אחר יום, שנה אחר שנה, עשור אחר עשור – הוא לא ישיג דבר באמצעות כוח. נרדוף אותו בכל מקום. לא ניתן לו לערער את ביטחוננו ונגיב בעוצמה מול כל ניסיון לפגיעה בביטחון מדינת ישראל. כך אנו פועלים באזור יהודה ושומרון, כך בגבול רצועת עזה וכך גם אל מול האיומים המתהווים והמתממשים בגזרה הצפונית".

עוד הוסיף הרמטכ"ל כי, "האירועים האחרונים בגזרות השונות ובגזרת איו"ש מעידים עד כמה חיונית אחיזה ביטחונית הדוקה באזור; עד כמה דק הוא התפר המפריד בין שקט ויציבות לבין פיגוע אכזרי. לפני פחות מחודש קיבלנו תזכורת כואבת למחיר הטרור כשחוליית מחבלים הפעילה מטען חבלה אשר גבה את חייה של רנה שנרב זיכרונה לברכה, ופצע את אביה ואחיה, מדינה שלמה התכנסה יחד איתם בכאב גדול. אני מחזק אותם ומאחל להם החלמה מהירה".