ההתייעצות בקריה, הלילה. צילום: אריאל חרמוני/ משרד הביטחון

לקראת תקיפה ברצועה? נתניהו בהתייעצות ביטחונית בקריה

בזמן נאום נתניהו באשדוד, שתי רקטות נורו לאשדוד ולאשקלון: ראש הממשלה מקיים התייעצות ביטחונית בקריה עם ראשי מערכת הביטחון. דיווח פלסטיני: עמדת חמאס הותקפה בדרום רצועת עזה. חמאס למצרים: לא ירינו את הרקטות

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם


נתניהו לקהל: "יש צבע אדום, תתפנו בשקט". צפו

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו מקיים בשעה זו התייעצות ביטחונית בקריה עם ראשי מערכת הביטחון, בהשתתפות הרמטכ"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ נדב ארגן, ראש המוסד יוסי כהן, ראש אמ"ן תמיר היימן, ראש המל"ל מאיר בן שבת. בכלי תקשורת פלסטיניים מדווח כי עמדת חמאס הותקפה מזרחית לאזור ג'וחר א-דיכ שבדרום רצועת עזה.

ב'כאן חדשות' דווח הערב כי, חמאס הודיע למתווך המצרי כי הוא אינו עומד מאחורי ירי הרקטות לעבר ישראל הערב וכי הוא אינו מרוצה ממה שקרה. מקורות פלסטינים צוטטו אומרים בדיווח כי בארגון סבורים שהירי מנוגד לאינטרס הלאומי הפלסטיני, והוסיפו כי חמאס העביר מסר לישראל דרך המצרים ובו הזהיר אותה לבל תתקוף בעזה בתגובה לירי.

ב'חדשות 13' דווח כי מקורות פלסטיניים המתווכים המצרים כועסים על חמאס בעקבות הירי, וצוטטו: "ההתגרויות של גורמים בעזה בתקופת הבחירות עלולות להוביל למלחמה". גורמים מצרים מקהיר שוחחו עם ראשי הארגון ודרשו מהם הבהרות לשיגורים, וחמאס ענו כי הם יבדקו ויתחקרו את שאירע. במקביל, בצה"ל מעריכים כי מי שעומד מאחורי הירי הוא הג'יהאד האלסאמי ולא חמאס.


נתניהו: "אם חמאס יורה עלינו באמצע אירוע של הליכוד, כנראה שהוא לא רוצה אותנו פה". צפו

כזכור, שתי רקטות שוגרו הערב לעבר הערים אשדוד ואשקלון, וירטו על ידי מערכת כיפת ברזל. בסביבות השעה 21:00 נשמעו אזעקות צבע אדום במספר אזורים באשקלון ואשדוד. מדובר צה"ל נמסר כי, "בהמשך לדיווח הראשוני על אזעקות לפני מספר דקות, זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורטו על-ידי לוחמי כיפת ברזל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהה הערב באשדוד, בכינוס בחירות של הליכוד בהשתתפות מאות בני אדם. לאחר הישמע האזעקה ביקש ראש הממשלה מהקהל להתפנות לאזור ממוגן ברוגע ולאחר מכן פונה על ידי מאבטחיו לממ"ד. זמן קצר לאחר מכן חזר נתניהו לנאום ואמר כי, "אם חמאס יורה עלינו באמצע אירוע של הליכוד, כנראה שהוא לא רוצה אותנו פה".

יו"ר כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה, רא"ל (מיל') בני גנץ הערב בכנס בג'וליס בעקבות הירי בדרום: "ליבנו הערב עם תושבי הדרום. היום ראינו איך המילים הגדולות מתחלפות באפס מעשים. אנחנו מתכוונים במקום לתת הצהרות ריקות מתוכן על בקעת הירדן, לשמור על הריבונות בדרום. לא נקבל שום הפרת ריבונות. לא של טיל, לא של עפיפון, לא של רקטה. אנחנו נחזיר את ההרתעה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן