הגאב"ד בחתימת המכתב

הגאב"ד על הסכם עם החרד"לים: "גדולי ישראל מאגו"י התרחקו מהאנשים האלו"

גאב"ד ירושלים, הגרי"ט וייס, חתם על מכתב 'העדה החרדית' נגד ההשתתפות בבחירות. ל'חדשות JDN' נודע כי הגאב"ד התבטא בחריפות כשנודע לו על חתימת ההסכם בין יהדות התורה לקהילת 'אור ישראל' מהצינות הדתית • כל הפרטים בפרסום ראשון

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

כ"ק מרן גאב"ד ירושלים, הגאון רבי יצחק טוביה וייס שליט"א, חתם השבוע על מכתב מטעם 'העדה החרדית' האוסר את ההשתתפות בבחירות: "הבחירות לכנסת לא זו שאין בה תועלת, אלא שיש בה עוון חמור של חילול השם ח"ו, והצטרפות לרשעים ופעליהם ההרסניות", כותב הגאב"ד ומוסיף כי, "המשתתף בבחירות אלו נותן יד לפושעים".

על המכתב עליו חתומים גם ראב"ד ירושלים הגאון רבי משה שטרנבוך שליט"א, וחבר הבד"ץ הגאון רבי אברהם יצחק אולמאן שליט"א, הגאון רבי יהודה פישר שליט"א, הגאון רבי יעקב מענדל יורוביץ, והגאון רבי יהושע רוזנברגר רב קרית רמה א' בבית שמש, נכתב עוד כי, "השי"ת יתן בלב תועים ומתעים בינה לשוב אליו באמת, ואנו את נפשנו הצלנו מאחריות גדולה זו, והשומעים לדברינו ישכנו בטח ושאנן מפחד".

ל'חדשות JDN' נודע כי הגאב"ד הגרי"ט וייס התבטא בחריפות כשנודע לו על חתימת ההסכם בין יהדות התורה לקהילת 'אור ישראל' מהצינות הדתית, "כל גדולי ישראל, גם אלו שהשתייכו לאגודת ישראל, הרחיקו את עצמם מאנשים האלו כמטחוי קשת, וכידוע ששלום הוא דבר גדול בעולם אבל כמובא בספרים לפעמים צריך להיות רודף שלום".

"כתוב שלום רב לאוהבי תורתיך ואין למו מכשול, והכוונה בזה שרק שלום בין אוהבי תורה יראי ה' וחושבי שמו יכול להיות שלא יצא מזה מכשול, אבל שלום עם אנשים שהם רחוקים מתורה ומצוות כמסורה לנו מדור ודור מי ידוע איזה מכשולים יביא חיבור כזה ועוד יוסיף חטא על פשע ממה שהיה עד עכשיו", דברי גאב"ד ירושלים.

5 תגובות

רוב מנין ובנין כנגד מיעוט. הלכה כמי?

כבוד הראבד עפר אני תחת רגליו
היום צריך לעשות שלום עם כל ישראל
המצב שלנו ממילא ירחם ה
חומה אני וכו' אז היתי בעיניו כמוצאת שלום
עיין דברי הגר"א הנפלאים
ושלום על עמנו ישראל
אכן צריך לרדוף עבור השלום את כל מי שמונע שלום בעם ישראל
שלום =גאולה עכשיו
מרכין ראשי קמיה מאריה
אחד הפרעושים

פסק הבד"ץ זה חוצפה גדולה נגד גדולי ישראל שגדולים מהם בחוכמה ובמנין .הכי נכון היה להם לומר ולכתוב שכל אחד ינהג כרבותיו .

הגרש"ז אויערבאך זצוק"ל כבר אמר שהיום בעידן הפרסום אין משמעות לתוארים למיניהם המומצעים ומתפרסמים ע"י אינטרסנטים למיניהם. ולכן אין גם משמעות לרוב מנין ורוב בנין הנוצרים גם כן מכח הפרסום. אי לכך טוב שלפחות לפעמים אתם מביאים דעות אחרות מאלו שנוהים אחר הזרם.

למה לא פירסמתם את הקול קורא של כל מרנן ורבנן?
מתחזים לקנאים!!!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell