שר החוץ ישראל כץ על התמונות המשפילות מאמש: "לראש הממשלה אין שיקול דעת, הוא היה חייב להתפנות". השר אלי כהן: "הציבור לא יודע בדיוק מה קורה, מלחמה בעזה היא לא שאלה של אם אלא של מתי, אנחנו מחויבים לצאת למערכה"

ב'ליכוד' מגיבים הבוקר לביקורת של חברי הנהגת 'כחול לבן' שמבקרים מאז אמש את ראש הממשלה בנימין נתניהו על המצב הביטחוני בדרום, שהחמיר עד כדי שארגוני הטרור אינם חוששים אף לירות לעבר עיר בה הוא שוהה: "רגע השפל של הבחירות: שלושה רמטכ״לים לשעבר צוהלים על ירי לעבר ראש ממשלת ישראל. בושה".

יו"ר 'ימינה' איילת שקד, אמרה הבוקר בראיון ל'קשת' כי מדובר בתמונות קשות ומשפילות, "במיוחד שהעולם הערבי חגג על התמונות האלה". לדבריה, "אנחנו מתחמקים מרגע ההכרעה אבל בסופו של דבר לא יהיה מנוס ממבצע נרחב ברצועת עזה, שיכלול גם פינוי של יישובי העוטף לכמה שבועות כדי שיהיה אפשר לפעול שם כמו שצריך. מה שחשוב זה אחר-כך לא לתת לחמאס להתעצם, כפי שנתנו לו מאז צוק איתן".

שר החוץ ישראל כץ אמר בראיון ל'רשת ב' כי "ייתכן שהחמאס מצטרף לאבו מאזן ולציר האיראני, כשהוא רוצה לפגוע בסיכויים של נתניהו להיבחר". כץ הוסיף כי "הציבור יודע שיש מדיניות נועזת אחרת תקיפה מול איראן והשלוחות של איראן ואנחנו נדע לייצב את כל הגזרות כולל בעזה".

כץ, שהשתתף באירוע אמש, הסביר את התפנות נתניהו מהאולם, "ראש הממשלה הוא הוא אישיות מאובטחת, הוא חייב לציית להוראות השב"כ וחייב לפנות אותו לחדר המוגן, אין לו שום שיקול דעת. אני עצמי כאישיות מאובטחת ביקשתי להישאר אבל נתקלתי בסירוב מוחלט ונלוויתי לראש הממשלה".

שר הכלכלה וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, אמר הבוקר בכנסת 'מעריב' כי, "זהו אירוע נוסף מבית היוצר של איראן. מי שפועל לממן את ארגוני הטרור שיורים כנגד ישראל זאת איראן ויש קשר למועד הבחירות". לדבריו, "הציבור לא יודע בדיוק מה קורה, בדיונים יושבים הרמטכ"ל ראש המוסד והשב"כ אנחנו פועלים באחריות. מלחמה בעזה היא לא שאלה של אם אלא של מתי, תהיה מערכה בעזה, אנחנו מחויבים לצאת למערכה".

צה"ל תקף 15 יעדי טרור של חמאס

מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה כ-15 יעדי טרור בצפון ובמרכז רצועת עזה, ביניהם מספר יעדים באתר צבאי לייצור אמצעי לחימה, מספר יעדים במתחם צבאי של הכוח הימי ומנהרת טרור התקפית השייכים לארגון הטרור חמאס. מדובר צה"ל נמסר כי, "התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר הלילה".

כזכור, שתי רקטות שוגרו אמש לעבר הערים אשדוד ואשקלון, וירטו על ידי מערכת כיפת ברזל. בסביבות השעה 21:00 נשמעו אזעקות צבע אדום במספר אזורים באשקלון ואשדוד. מדובר צה"ל נמסר כי, "בהמשך לדיווח הראשוני על אזעקות לפני מספר דקות, זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורטו על-ידי לוחמי כיפת ברזל".

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו קיים לאחר מכן התייעצות ביטחונית בקריה עם ראשי מערכת הביטחון, בהשתתפות הרמטכ"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ נדב ארגן, ראש המוסד יוסי כהן, ראש אמ"ן תמיר היימן, ראש המל"ל מאיר בן שבת. "צה"ל ימשיך לפעול נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה", נמסר מדובר צה"ל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהה אמש באשדוד, בכינוס בחירות של הליכוד בהשתתפות מאות בני אדם. לאחר הישמע האזעקה ביקש ראש הממשלה מהקהל להתפנות לאזור ממוגן ברוגע ולאחר מכן פונה על ידי מאבטחיו לממ"ד. זמן קצר לאחר מכן חזר נתניהו לנאום ואמר כי, "אם חמאס יורה עלינו באמצע אירוע של הליכוד, כנראה שהוא לא רוצה אותנו פה".