ארכיון. צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

המתיחות נמשכת: שלושה שיגורים מרצועת עזה לישראל – צה"ל תקף

בשעות הצהריים נשמעו אזעקות צבע אדום בקיבוץ יד מרדכי ובמושב נתיב העשרה. מדו"צ נמסר: "זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל, טנק תקף שתי עמדות של חמאס". הלילה תקף חיל האוויר 15 יעדי טרור בעזה בעקבות הירי אמש

התרעה צבע אדום הופעלה היום (רביעי) בקיבוץ יד מרדכי ובמושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי הפרטים בבדיקה. בשלב זה אין דיווחים על נזק או נפגעים ונערכות סריקות באזור. כמו כן, תושבים דיווחו על שמיעת פיצוצים.

מדוברות מד"א נמסר: בהמשך לאזעקה שנשמעה בדקות האחרונות בגזרת המועצה האזורית חוף אשקלון. במוקד 101 של מגן דוד אדום לא התקבלו קריאות על נפגעים.

מדובר צה"ל נמסר: בהמשך לדיווח על אזעקת צבע אדום לפני מספר דקות, זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. טנק של צה"ל תקף לפני זמן קצר שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לשיגורים שבוצעו לפני מספר דקות לשטח ישראל.


שרידי רקטה בשטח פתוח. צילום: דוברות המשטרה

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה 15 יעדים בצפון ובמרכז הרצועה, בהם אתר צבאי לייצור אמצעי לחימה, כמה יעדים במתחם צבאי של הכוח הימי ומנהרת טרור התקפית השייכים לחמאס. בצה"ל אישרו כי התקיפות הגיעו בתגובה לירי רקטות אמש לעבר אשקלון ואשדוד, שיורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. לא היו נפגעים.

במשטרה הודיעו על עיבוי הכוחות בדרום בעקבות הירי לעבר אשקלון ואשדוד. ניצב יורם סופר, מפקד מחוז הדרום, ביצע אמש הערכת מצב שבסיומה הוחלט על עיבוי כלל המערכים המבצעיים של המשטרה כדי להגביר את הנוכחות ברחבי הערים ואת תחושת הביטחון בקרב הציבור.

הירי הגיע לאחר ששלשום דיווחו מקורות פלסטינים כי פעילי תפיסת השטח ברצועת עזה, המוצבים לאורך גדר המערכת עם ישראל, ירו והפילו רחפן של צה"ל שטס בשטח הרצועה ממזרח לרפיח. בצה"ל אישרו כי רחפן צבאי נפל בדרום הרצועה והוסיפו כי האירוע מתוחקר. בניגוד למקרים קודמים, בצה"ל לא ציינו בהודעה כי "אין חשש לדלף מידע".

2 תגובות

יאלה ימח שמם שיפציצו אותם

אנחנו כל הזמן שומעים שתוקפים "יעדי טרור", כמה יעדי טרור יש בעזה, זה נראה כאילו ש"היעדים" לעולם לא נגמרים, למה אי אפשר לחסל פעם לתמיד את כל היעדי טרור, למה צריך לעשות את זה כל הזמן לסירוגין?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *