ארכיון. צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

לראשונה מזה 35 שנים: שכר רופאי הסגל האקדמי בהדסה יקוצץ

שכר רופאי הסגל האקדמי בהדסה יקוצץ – הנהלת ביה"ח מאיימת: אם האוניברסיטה העברית לא תשתתף במימון משכורות הרופאים לא נפתח את שנת הלימודים הקרובה. מהאוניברסיטה נמסר: "נעשה הכל ששנת הלימודים האקדמית תיפתח כסדרה"

במשך 35 שנה הסכם שכר רופאי הסגל האקדמי בהדסה נשאר כפי שהיה עם הטבות שלא קיימות בשום בית חולים אחר בארץ. הרופאים, כ-200 במספרם, היו זכאים לתוספת אוטומטית של מאות אלפי שקלים לשנה במשכורתו של כל רופא, זכאות לשנת שבתון, טיסות מרובות לחו״ל ועוד.

ביממה האחרונה נחתם לראשונה הסכם חדש בין הנהלת בית החולים הדסה לבין הסגל הרפואי האקדמי. עלות השכר השנתית של הרופאים האקדמיים עלתה לבית החולים עד כה כ-45 מיליון שקלים. לפי ההסכם החדש היא תופחת בכ-15 מיליון ש״ח ותעמוד על 30 מיליון ש״ח לשנה. כך על פי פרסום בגלי צה"ל.

בנוסף, הדסה תדרוש מהאוניברסיטה העברית להשתתף במימון הוצאות השכר של רופאי הסגל האקדמי, בשיעור של שליש, כלומר 10 מיליון שקלים. הפרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל הדסה מסר לכתב מאיר מרציאנו, כי אם האוניברסיטה לא תענה לדרישת בית החולים – לא יפתחו את שנת הלימודים האקדמית.

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: ״האוניברסיטה מברכת את הנהלת ורופאי הדסה על ההגעה להסכם משותף. גם בית החולים הדסה וגם האוניברסיטה העברית מחויבים לפעול על פי ההסכמים החתומים ביניהם והאוניברסיטה מקיימת את כל ההסכמים הללו באופן מלא ומוקפד. אנו מצרים על כך שהדסה בוחרת לאיים בפגיעה בדור העתיד של רופאי מדינת ישראל. האוניברסיטה העברית תעשה את כל הנדרש על מנת ששנת הלימודים האקדמית תיפתח כסדרה״.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן