סגן שר הבריאות יעקב ליצמן פנה לשר האנרגיה ‎יובל שטייניץ וביקש שהקידוחים באסדת לוויתן לא יתקיימו יותר ביום שבת. על פי עדויות של תושבי קיבוץ נחשולים הסמוך למאגר, מתבצעות עבודות שאינן נחוצות מידי שבת תוך רמיסת כבוד השבת

תושבי קיבוץ נחשולים התלוננו בפני סגן שר הבריאות יעקב ליצמן על חילול שבת שנגרם במהלך העבודות להקמת אסדת ההפקה של לוויתן, כ-10 קילומטרים מול חופי הקיבוץ.

במכתב שנשלח לשר שטייניץ כותב ליצמן: "פנו אליי תושבי קיבוץ נחשולים והביאו לידיעתי כי מדי שבת הינם רואים כי עבודות הקידוח של גז טבעי לוויתן מבוצעות בימי שבת. להבנתי מדובר בעבודות שאין כל צורך שיבוצעו דווקא ביום שבת קודש, תוך פגיעה ברגשות שומרי מסורת ישראל".

"לאור הרגישות, ולאור העובדה ששבת קודש הינו יום המנוחה הלאומי, אודה לך כי תפעל להסדיר הנושא למען התושבים ולטובת מסורת ישראל, תודתי נתונה לך מראש".

על פי הדיווח בגלובס, העבודות להקמת אסדת ההפקה נכנסו בשבוע שעבר לשלב הסופי שבמסגרתו יונפו הסיפונים העליונים של המבנה על גבי הרגליים שהוצבו בתחילת השנה. מספר ספינות ומאות עובדים וצוללנים נוטלים חלק בעבודות שצפויות להסתיים בדצמבר, אז תחל הזרמת הגז ממאגר "לוויתן" לחוף.

בעבר אירעה תקלה במאגר הגז תמר במסגרת עבודות תחזוקה שהיו מתוכננות ותואמו מראש ובעקבות כך תיקון התקלה במאגר נכנס לתוך השבת, תיקון שלקח יומיים.