אזעקות הופעלו באיזור התעשייה הדרומי באשקלון ובמושב מבקיעים, מצה"ל נמסר כי מדובר באזעקות שווא. מוקדם יותר זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. בתגובה, טנק של צה"ל לאחר מכן שתי עמדות צבאיות של חמאס

אזעקה הופעלה הערב (רביעי) באיזור התעשייה הדרומי באשקלון ואזעקת צבע אדום במושב מבקיעים. מאוחר יותר נמסר מדובר צה"ל כי, "בהמשך לדיווח על אזעקות צבע אדום לפני מספר דקות, מדובר באזעקות שווא". על פי ההערכות, האזעקות הופעלו בעקבות ירי קליעים באזור גבול הרצועה.

מוקדם יותר היום הופעלה התרעת צבע אדום בקיבוץ יד מרדכי ובמושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי, זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל, אחת מהן נחתה סמוך לשדרות. בתגובה, טנק של צה"ל תקף שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.

כזכור, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה 15 יעדים בצפון ובמרכז הרצועה, בהם אתר צבאי לייצור אמצעי לחימה, כמה יעדים במתחם צבאי של הכוח הימי ומנהרת טרור התקפית השייכים לחמאס. בצה"ל אישרו כי התקיפות הגיעו בתגובה לירי רקטות אמש לעבר אשקלון ואשדוד, שיורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. לא היו נפגעים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהה אמש באשדוד, בכינוס בחירות של הליכוד בהשתתפות מאות בני אדם. לאחר הישמע האזעקה ביקש ראש הממשלה מהקהל להתפנות לאזור ממוגן ברוגע ולאחר מכן פונה על ידי מאבטחיו לממ"ד. זמן קצר לאחר מכן חזר נתניהו לנאום ואמר כי, "אם חמאס יורה עלינו באמצע אירוע של הליכוד, כנראה שהוא לא רוצה אותנו פה".