דיווח: "טראמפ שוקל להקל בסנקציות על איראן"; בולטון פוטר כי התנגד

לפי דיווח בסוכנות הידיעות הכלכלית "בלומברג" נשיא ארצות הברית דן בהקלת הסנקציות על איראן, במטרה לקדם את הפסגה בינו ובין הנשיא האיראני חסן רוחאני. עוד דווח כי זו הסיבה שהנשיא פיטר אמש את היועץ לביטחון לאומי שהתנגד להקלות

סוכנות הידיעות הכלכלית "בלומברג" מדווחת כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ דן בהקלת הסנקציות על איראן, זאת בכדי לקדם את הפסגה בינו ובין הנשיא האיראני חסן רוחאני. הדיווח מגיע ברקע פיטוריו אמש (שלישי) של היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן ג'ון בולטון שהוביל קו נצי מול טהרן, לפי פרשנים, הנושא האיראני גרם למתיחות בינו ובין הנשיא האמריקני, שהובילה לסיום תפקידו.

כאמור, אמש הודיע הנשיא טראמפ כי החליט לפטר את היועץ לביטחון לאומי שלו בולטון. בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ כי "הודעתי אמש לבולטון כי אין עוד צורך בשירותיו בבית הלבן. אני לא מסכים עם הרבה מהצעותיו, וכך גם אחרים בממשל. לכן, ביקשתי מג'ון להגיש את התפטרותו, שניתנה לי הבוקר". טראמפ הודה לבולטון על שירותו, והודיע כי ימנה יועץ חדש לביטחון לאומי בשבוע הבא.

נתניהו: "תיתכן פגישה בין טראמפ לרוחאני, לא אומר לו עם מי להיפגש"

בולטון, שנכנס לתפקידו ב-9 לאפריל, הוא היועץ לביטחון לאומי השלישי שמסיים את עבודתו בטרם עת תחת טראמפ, אחרי מייקל פלין ומקמאסטר. היועץ הבהיר בריאיון לכתב של רשת פוקס ניוז כי הוא זה שביקש להתפטר מתפקידו. "הצעתי להתפטר אמש, וטראמפ אמר 'בוא נדבר על זה מחר'", אמר בולטון לאחר הודעת טראמפ.

בולטון נהג לדחוף את טראמפ לנקוט מדיניות אגרסיבית. עמדותיו של בולטון הנצי עלו על חברי הקבינט, ואופיו, השש אלי קרב, פגע ביחסיו עם עמיתיו. בשבועות האחרונים רמת ההשפעה של בולטון על הנשיא עמדה בסימן שאלה. טראמפ מגיב בסלחנות לשיגורי הטילים בצפון קוריאה ולא שולל פגישה עם נשיא איראן חסן רוחאני, בניגוד לעמדתו של בולטון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *