חוקרי המשטרה הצליחו לאתר את זהותו של חשוד כבן ה- 16 המתגורר בירושלים בחשד שפרץ לישיבת נר משה ועצרו אותו לחקירה לאחר שניסה להימלט מהשוטרים, בחשד להתפרצות במטרה לבצע עבירה. היום יובא החשוד בפני ביהמ"ש לדיון בעניינו

משטרת ישראל מנהלת מזה כשבועיים חקירה סמויה בעקבות 2 מקרי התפרצות לישיבות באזור שכונת גבעת שאול שבירושלים, במהלכן נגנבו סכומי כסף שונים וחפצים השייכים לתלמידים.

עם התקדמות החקירה ואיסוף הממצאים והראיות, הצליחו חוקרי המשטרה לאתר את זהותו של החשוד כבן ה- 16 המתגורר בירושלים ועצרו אותו אתמול לחקירה לאחר שניסה להימלט מהשוטרים, בחשד להתפרצות במטרה לבצע עבירה. היום יובא החשוד בפני בית המשפט לדיון בעניינו.

במשטרה מציינים, עבירות ההתפרצות והגניבה פוגעות באופן ישיר באזרח הן בביטחונו האישי והן ברכושו, ועל כן אנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להגיע אל החשודים, לנסות ולהשיב את הרכוש הגנוב, להביאם לדין בגין מעשיהם.

כזכור, בתיעוד שהובא ב'חדשות JDN', נראים שלושה נערים כשהם חודרים בשעות הלילה לישיבת נר משה ומכייסים ארנקים וכסף מחליפות של בחורים, הישיבה ממוקמת בלב השכונה החרדית גבעת שאול בירושלים.

במצלמות אבטחה שהגיעו לידי 'חדשות JDN' נראים שלושה צעירים כשהם לבושים בבגדים עם חזות חרדית כשהם נכנסים סמוך להיכל הישיבה במקום בו מניחים את הכובעים והחליפות כאשר השלושה מחלקים ביניהם את העבודה, ובמהלך דקות ארוכות רוקנו את עשרות החליפות שתלו בחורי הישיבה.

הנערים שלא ידעו על קיומן של מצלמות האבטחה הסתובבו בפנים גלויות הלוך ושוב בין החליפות כאשר הם מראים האחד לשני את אשר מצאו בחליפות של תלמידי הישיבה.

על פי טענת הנהלת הישיבה, נגנבו סכומי כסף גדולים וארנקים יחד עם כרטיסי אשראי ומסמכים חשובים. מספר בחורים פנו בהמלצת ההנהלה לתחנת המשטרה והגישו תלונה בעקבות הגניבה בתקווה כי משטרת ישראל תתפוס במהרה את שלושת הנערים שגנבו.

מקרה נוסף התרחש כאשר שלושה בחורים נוספים, גם הם לבושים בחזות חרדית נכנסו לבניין הישיבה וכייסו ארנקים וחפצים יקרי ערך מחליפות הבחורים.

כאמור, אמש עצרה המשטרה חשוד כבן 16 והיום יובא החשוד בפני בית המשפט לדיון בעניינו.