ראש הממשלה העריך בראיון: "כנראה שלא תהיה ברירה אלא לצאת למערכה רחבה, יהיה מבצע אבל לא אצא אליו דקה לפני שנהיה מוכנים". כשנשאל אם ימוטט את שלטון החמאס, השיב: "כנראה שזה הולך לקראת זאת". על איראן: "אם צריך נפעל לבד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מעריך כי ישראל תצא בקרוב למלחמה בעזה, "חרף הניסיונות ושלושה מבצעים צבאיים שלי ושל הממשלה שקדמה לי ניאלץ כנראה, לא תהיה ברירה אלא להיכנס למלחמה מול עזה. צעדים מורכבים שיהיו לפני זה, וייתכן שיהיו עוד מהלכים לפני המלחמה הכוללת, בהכנה מדוקדקת בתכניות מאוד מתוחכמות, בתנאי פתיחה וסיום שאנחנו מחפשים שיתנו ביטחון לאזרחי ישראל, אני לא יכול לחשוף את זה כאן".

עם זאת הדגיש בראיון ל'רשת ב' כי, "כשאתה מפקד אתה צריך להחליט איך אתה מנהל את המלחמה, ואני לא אתחיל אותה רגע אחד לפני שהתנאים יהיו אופטימליים. אנחנו מתכוננים למלחמה אחרת. אני לא פועל לפי ציוצים. האחריות שלי היא לפעול גם מול עזה וגם מול כמה חזיתות, אני אבחר את העיתוי".

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי "יש גורם טרור שרוצה להשמיד את ישראל, יודע שהוא יחטוף את המכה, אבל לא מסוגל כרגע", אמר נתניהו על ארגון הטרור חמאס והוסיף כי, "יש לנו מצב בעזה של השתלטות של קבוצת טרור שמפעילה רקטות שלא משתלטת גם כשהיא רוצה על פלגים סוררים". כשנשאל אם ימוטט את שלטון החמאס, השיב: "כנראה שזה הולך לקראת זאת, כנראה שלא תהיה לנו ברירה אלא להיכנס למערכה כדי להפסיק את המתקפות משם, אני לא משחק בחיי אדם ולא בחיי צה"ל".

בנוגע למסר שפינויו מהבמה באשדוד שידר, אמר ראש הממשלה: "המסר שלנו הוא קודם כל שעושים את מה שפיקוד העורף מבקש – זה חל על ראש הממשלה, זה חל על כולם. אני לא עומד שם ואומר כמו איזה מאצ'ו, אני נשאר פה תעמדו יחד איתי ונחטוף טיל'. אבסורד. אני פועל על פי הפרוטוקול של שב"כ, פעלתי בקור רוח, וכך צריך לעשות. מי שאומר אחרת כמו גנץ ואשכנזי – זה פשוט חוסר אחריות".

על המגעים לפגישה בין טראמפ לרוחאני אמר כי, "אני חושב שהנשיא טראמפ ימשיך את מדיניות הסנקציות. ממה שאני יודע, הוא לא הולך להקל עליהם. ביום שבו דיברו על הקלת הסנקציות ארה"ב הטילה עוד סנקציות על משמרות המהפכה. אין אדם שהשפיע או משפיע יותר על נקיטת המדיניות התקיפה נגד איראן מעבדכם. האבסורד הכי גדול הוא שאנשים שתמכו בהסכם, באים ואומרים: מה יהיה עכשיו?".

"אני תמיד אמרתי שאם צריך נפעל לבד, אבל אני לא חושב שנפעל לבד", רמז לאפשרות של תקיפה ישראלית באיראן. "היום אנחנו יושבים ליד השולחן, מדברים ומתייעצים איתנו על צעדים שאני לא יכול לפרט. יש לנו שיתוף פעולה עם ארה"ב לחסום את איראן בזירות שונות, ואני לא מפרט כאן. צריך בהחלט להיות מודאגים משאיפות ההתפשטות והתוקפנות האיראנית".