"בוט" של נתניהו פנה לעוקביו בעמוד הפייסבוק שלו והתריע מ"ממשלת שמאל חילונית, חלשה, שסומכת על הערבים שרוצים להשמיד את כולנו". פייסבוק הודיעו על השעיית הפעילות ל-24 שעות בשל "דברי שנאה" והפרת כללי החברה

בחברת פייסבוק החליטו היום להשעות את הפעילות הרובוטית בחשבון של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות דיווחים של גולשים ברשת החברת שטענו כי קיבלו הודעות פרטיות מטעם העמוד נתניהו, שבהן הוא מזהיר מפני "ממשלת שמאל מסוכנת עם לפיד, עודה, גנץ וליברמן. ממשלת שמאל חילונית, חלשה, שסומכת על הערבים שרוצים להשמיד את כולנו, ותאפשר איראן גרעינית שתחסל אותנו".

"לאחר שבחנו את פעילות הבוט בשימוש קמפיין הליכוד, מצאנו הפרה של המדיניות שלנו בכל הנוגע לדיבור שנאה", נמסר בתגובת הרשת החברתית. "כמו כן, מצאנו שהבוט עשה שימוש לרעה בפלטפורמה על ידי יצירת קשר עם אנשים מחוץ לתקופת הזמן המותרת. בעקבות כך, השעינו את פעילות הבוט למשך 24 שעות. במידה ויהיו הפרות נוספות של המדיניות שלנו, אנו ננקוט בפעולה המתאימה".

ההודעה שעוררה סערה נשלחה במסנג'ר של נתניהו בפייסבוק, באמצעותה התבצע ניסיון לגייס את עוקביו לפנות טלפונית למכריהם ולעודד הצבעה לליכוד בקלפי. "אני תורם את הזמן שלי כי אסור שתקום בעוד שבוע ממשלת שמאל מסוכנת עם לפיד, עודה, גנץ וליברמן. ממשלת שמאל חילונית, חלשה, שסומכת על הערבים שרוצים להשמיד את כולנו – נשים, ילדים וגברים ותאפשר איראן גרעינית שתחסל אותנו", כתב.

ראש הממשלה התייחס הבוקר בראיון ל'רשת ב' לסערה ואמר כי, "אני לא כתבתי את זה על הערבים. זו טעות של אחד מעובדי המטה. תחשבו בהיגיון, נראה לכם שאני כותב את זה בשביל להכחיש את זה? יש לי ידידים במדינות ערב, ויש לי כבוד לאדם באשר הוא, בין אם הוא מוסלמי או נוצרי. היחסים שלנו עם העולם הערבי ושלי עם מנהיגי ערב – לשום מנהיג בישראל מעולם לא היה דבר כזה".

אמש דווח ב'כאן חדשות' כי מאחורי המסר עומדים בכירים בקמפיין הליכוד. על פי הדיווח, מדובר בחלק מקמפיין רחב יותר שנועד להביא את מצביעי הימין הקיצוני. ראש הממשלה אף יצא אמש פומבית לראשונה נגד איתמר בן גביר כשאמר בראיון כי קולות שיינתנו לעוצמה יהודית אלו קולות שיילכו לפח. כחלק מאותו קמפיין הוציאו במטה המפלגה את הסיסמה החדשה של הליכוד: "ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל ערבים".