במענה לשאלת כתבים ועיתונאים רגע לפני עלייתו למטוס בדרכו לרוסיה, הצהיר נתניהו: "בסקרים שלנו עוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה". דקות לפני עלייתו למטוס, התקיימה התייעצות ביטחונית חריגה ברכב השרד של ראש הממשלה נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו שעושה את דרכו לסוצ'י שברוסיה למפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, אמר לפני העליה למטוס במענה לשאלת כתבים ועיתונאים: "בסקרים שלנו עוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה".

עוד אמר: "העברתי את כל המסרים בנושא איראן בצינורות ישירים לנשיא טראמפ וליועציו. אם ארה"ב והנשיא ירצו לשנות את המדיניות כלפי איראן אני בטוח שהם יעשו את זה במסגרת אותה מדיניות של לחץ ודרישות מאיראן ולא לפי המדיניות שהייתה בסיבוב הקודם (בתקופת אובמה)".

נתניהו התייחס למצב הביטחוני ואמר: "אם חמאס לא יפעיל את סמכותו, לא תהיה ברירה אלא להיכנס למערכה רחבה בעזה. צה"ל מכין תוכניות חשובות".

נציין כי דקות לפני עלייתו למטוס, התקיימה התייעצות ביטחונית חריגה במכונית של ראש הממשלה. המזכיר הצבאי אל״מ אבי בלוט וראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת נקראו לרכב השרד.

כאמור ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ממריא הבוקר (חמישי) לביקור מדיני בסוצ'י שברוסיה, שם ייפגש עם הנשיא ולדימיר פוטין. זהו ביקורו המדיני השני של נתניהו בשבוע האחרון, כשגם הפעם מדובר בביקור בזק של יום אחד בלבד. בשבוע שעבר נתניהו נסע לבריטניה, שם נפגש בלונדון עם ראש הממשלה החדש בוריס ג'ונסון ומזכיר ההגנה האמריקני מארק אספר.