רמת שלמה מתאכלסת: מאות משפחות כבר הגיעו להתגורר בבתים שבנייתם הושלמה

המינהל הקהילתי רמת שלמה למען התושבים החדשים: מאות המשפחות החדשות שהתאכלסו ברמת שלמה זכו לקבלת פנים חמה ולבבית ע"י במינהל הקהילתי

בשכונת רמת שלמה הולך ונשלם בימים אלו שלב האכלוס של החלק הראשון בבניה החדשה, כאשר כמה מאות משפחות כבר הגיעו להתגורר בבתים שבנייתם הושלמה. מדובר כאמור בשלב אחד מתוך מספר שלבי הרחבה של השכונה, כאשר בטווח של שנים ספורות היא צפויה להכפיל את גודלה.

מי שמלווה את תהליך הקליטה של התושבים החדשים ברמה הקהילתית הוא המינהל הקהילתי רמת שלמה. כך לדוגמא, לתושבים החדשים המתינה על דלת הבית ערכה מיוחדת אותה הכין המינה, ובה ברכת ברוכים הבאים, שובר השתתפות בפעילויות המינהל, חוברות הדרכה אינפורמטיביות עם כל המידע הרלוונטי לתושבים (עסקים, גמ"חים, מוסדות, בתי כנסת וכיו"ב) וגם דף למילוי פרטים אישיים ומשפחתיים לצורך הכנסתם למאגר השכונתי.

"המטרה שלנו כמינהל זה לתת לתושבים החדשים את ההרגשה שהם הגיעו למקום הנכון…שירגישו בבית כבר ברגע הראשון", מסבירים במינהל, ומוסיפים: "המינהל אמנם אינו גוף שמתפקד במקום העירייה, אך בכל הקשור להווי השכונתי ולחיים הקהילתיים הוא הכתובת האולטימטיבית – והמטרה שלנו היא לבוא לקראת התושבים החדשים בהיבט הזה".

כאמור, מדובר בגל משתכנים ראשון מתוך מספר גלי משתכנים – כל זאת במסגרת הפרוייקט הראשון שהושלם. בימים אלו נמשכת הבניה גם בפרוייקטים נוספים, כשעל הפרק במקביל ישנם פרוייקטים נוספים בהליכי אישור.

כזכור, בסיור שקיים לאחרונה בשכונה מ"מ ראש עיריית ירושלים, אליעזר ראוכברגר, הוא הבטיח כי ידאג לתת גם לתושבי השכונה החדשים את כל שירותיה המקצועיים של העירייה בכדי לאפשר איכלוס קל. נוסף הוא בישר על בניית המקווה החדש לשכונה, קידום של כביש 22 שיחבר בין השכונה לכביש גולדה, וכן עמד על הצורך והתוכניות להוספת מבני ציבור ובתי כנסת רבים.

מ"מ רה"ע גם דיבר על בניית רכבת פרברים שתעבור דרך השכונות רמות ורמת שלמה, אופציה לדיור מוגן, הרחבת העירוב השכונתי וטיפול בבעיות הפקקים בכבישי הגישה לשכונה. בענין הזה יצויין כי הוא זימן ישיבה דחופה עם מתכנני כביש הגישה לשכונה בכדי למצוא פתרונות לבעית העומס בכביש ובכיכר החדשה.

ראוכברגר חשף במהלך הביקור כי אישר ליזמי השכונה הפרטית החדשה להמשיך בהליכי בניית כ-650 יחידות דיור נוספות במסלול ירוק. לקראת סוף הסיור התקיים דיון על צרכי השכונה בו השתתפו עסקני השכונה ונציגי גבאי בתי הכנסת, כאשר נדונו נושאים נוספים אשר ראוי לתת עליהם את הדעת לתועלת תושבי השכונה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *