אזרח מאזור הדרום נעצר בחשד שהאזין במשך שנים לרשתות הקשר הצבאיות בגזרת עוטף עזה, והפיץ את המידע לעיתונאים ותושבים בקבוצות ברשת תוך סיכון חיילי צה"ל. בביתו נתפס ציוד האזנות. "מדובר בעבירות חמורות של ביטחון מידע"

המשטרה בפעולה משולבת עם משרד התקשורת עצרה אתמול (רביעי) אחר הצהריים תושב אשדוד בן 33 בחשד להאזנות סתר והפצת מידע ביטחוני רגיש.

על פי החשד, במשך שנים הוא האזין לרשתות הקשר הצה"ליות בעוטף עזה והפיץ מידע רגיש על פעולות צבאיות מתנהלות באופן שסיכן את הפעולות והחיילים.

גורמי החקירה שמעורבים בפרטים סבורים שהחשוד הפיץ את המידע באמצעות קבוצות וואטסאפ רבות, שבהן היו חברים בין היתר גם אנשי תקשורת.

המשטרה פשטה על ביתו של החשוד ותפסה מכשור אלקטרוני וכן ציוד ששימש על פי החשד להאזנות שביצע לכאורה. בהמשך היום הוא יובא בפני בית המשפט השלום באשדוד, שם יתקיים דיון בהארכת מעצרו.

החשוד, שעובד לפרנסתו במכירת כריכים, נעצר במסגרת פעילות של מחלק מודיעין בתחנת שדרות ובשיתוף משרד התקשורת במהלכו פשטו החוקרים על ביתו ותפסו ציוד האזנות רב. הוא מיוצג על ידי הסנגוריה הציבורית במחוז דרום, והובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום באשקלון.

גורם בחקירה מסר לווינט כי החשוד "חצה קווים אדומים וידע שהוא צועד על חבל דק". לדבריו, "מדובר בעבירות חמורות של ביטחון מידע".