באתר "פוליטיקו" פורסם מפי בכירים אמריקנים לשעבר כי ציוד האזנה לטלפונים סלולריים הושתל על ידי ישראל בכמה מקומות אסטרטגיים נוספים בוושינגטון. עוד דווח כי טראמפ לא נזף בישראל על הצעד החריג. דובר השגרירות הכחיש את המידע

ממשלת ארה"ב הגיעה למסקנה בשנתיים האחרונות שישראל עומדת ככל הנראה מאחורי הטמנת מכשירי מעקב סלולריים שנמצאו בסמוך לבית הלבן ובמקומות רגישים אחרים ברחבי וושינגטון הבירה, כך לפי שלושה בכירים אמריקאים לשעבר בשיחה עם האתר פוליטיקו.

אולם בשונה מרוב המקרים האחרים שבהם התגלו אירועים של ריגול זר על אדמת אמריקה, ממשל טראמפ לא נזף בממשלת ישראל, ולא היו השלכות על התנהגותה של ישראל.

ככל הנראה, המכשירים נועדו לרגל אחר הנשיא דונלד טראמפ, אמר אחד הפקידים לשעבר, כמו גם אחר עוזריו הבכירים ומקורביו – אם כי לא ברור אם המאמצים הישראלים הצליחו.

הנשיא טראמפ נחשב רשלן בשמירה על פרוטוקולי הביטחון של הבית הלבן. חברת POLITICO דיווחה במאי 2018 כי הנשיא השתמש לא פעם בטלפון סלולרי שלא מאובטח מספיק כדי לתקשר עם חברים ואנשי סוד. הניו יורק טיימס דיווח באוקטובר 2018 כי "מרגלים סינים מקשיבים לעתים קרובות" לשיחות הטלפון הנייד של טראמפ.

באותה עת, כחלק מהבדיקות של הממשל הפדרלי, גילו גורמים במשרד לביטחון פנים עדויות למכשירי המעקב סביב בירת המדינה, אך לא הצליחו לייחס את המכשירים לגורמים ספציפיים. הגורמים חלקו את ממצאיהם עם סוכנויות פדרליות רלוונטיות, על פי מכתב שכתב בכיר ב- DHS, כריסטופר קרבס, במאי 2018 לסנאט רון ווידן.

בהתבסס על ניתוח משפטי מפורט, ה- FBI וסוכנויות אחרות שעבדו בתיק הרגישו בטוחים כי סוכנים ישראלים הציבו את המכשירים, לטענת הגורמים לשעבר, שכמה מהם שימשו בתפקידי מודיעין וביטחון לאומי.

דובר השגרירות בוושינגטון הכחיש כי ישראל אחראית להאזנה, ואמר כי "ההאשמות הללו הן שטויות מוחלטות. ישראל אינה מרגלת אחר ארצות הברית, נקודה".

לשכת רה״מ הגיבה לפרסום: ״שקר מוחלט. קיימת התחייבות רבת שנים והנחייה גורפת של ממשלת ישראל שלא לעסוק בפעילות מודיעינית בארה"ב״.