זה מה שביקש מרן שר התורה שיתלו על ביתו כשיצא למסע ההיסטורי

פרסום ראשון: דקות לפני יציאת מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט''א מביתו למסע ההיסטורי בצפון, נתלתה בצעד חסר תקדים מודעה בפתח ביתו, בה נכתב בין היתר כי מרן שליט"א מבקש להצביע לרשימת יהדות התורה. "אבקש מכל הבאים לביתי לציית לדברי חכמים"

דקות לפני יציאת מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א מביתו למסע ההיסטורי בצפון, נתלתה בצעד חסר תקדים מודעה בפתח ביתו, במודעה נכתב כי 'אבקש מכל הבאים לביתי לקבל על עצמם לציית לדברי חכמים ולהצביע אך ורק לרשימת ג' כפי שהורו וכן אני מבקש מכל אחד ואחד ללא יוצא מן הכלל וזו בקשתי ורצוני למען כבוד שמים'.

המכתב נתלה לאחר הוראותו המפורשת של מרן שר התורה שליט"א, אשר הביע את רצונו שכל ההמונים הבאים לקבל את ברכתו בביתו יצביעו עבור רשימת יהדות התורה שסימנה 'ג',

היום לאחר תפילת המנחה בביתו עבר מרן על הנוסח ואישר את הדברים, כפי רצונו, המכתב נתלה במקום בו צובאים ועולים מדי יום אלפים של אנשים עשוי להוסיף עוד קולות רבים לרשימת 'יהדות התורה'.

4 תגובות

ערב טוב ישראל . אני לא מצליח להבין . הרי אם יבוא ספרדי לקבל ברכה מהרב שיחיה . יתחייב להצביע ג . מה יקרה עם הקפדתו של מר"ן או של רבי שלום הכהן להצביע לש"ס . אין ישמע לרבותיו כאשר ישנה התחייבות כזאת .. אני מבחנתי אין הבדל בין ספרדי לאשכנזי . נכון כל אחד צריך למץהישמע לרבותיו . אבל סוף סוף לכולם יש מטרה אחת אהבת הבורא עסק התורה כבוד חכמים . ואהבת המולדת . אז למה אי אפשר רק לקבל הרכה מהרב שר התורה . ר' חיים קנייבסקי . או שאשכנזי יקבל ברכה מהרב יוסף יצחק או מהרב מוגרבי או מהרב שלום הכהן או רבי יוסף חיים פינטו . למה הבילבול הזה . למה קושרים את הברכה והיתייעצות בהתחייבות שבגינ צריך ללכת נגד רבותיי שגם הם מחייבים להצביע ש"ס ואם לא אז חלילה כך וכן . אני רוצה תשובה . ולא להיות מבולבל .

רק ג

א. ש צודק מליון אחוז. הוא בא לרבות אלפי חילונים הצובאים על ביתו השכם והערב שבחירתם היא "בחירה חופשית" תרתי משמע
ודאי שלא נגד מי שפועל ע"פ ציות לרבותיו. פשוט וברור כשמש ו" אל תתבלבל אחי אל תתבלבל"

שס צריכה להיות חזקה בבחירות האלה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן