במערכת הביטחון חוששים מהידרדרות בשל הערכה שישראל תימנע מללכת לעימות נרחב לפני הבחירות. בצה"ל העלו את רמת הכוננות לקראת העימותים הצפויים על הגדר כמידי יום שישי. אין הוראות מיוחדות לתושבים

מחשש להסלמה, במערכת הביטחון מגבירים את רמת הכוננות בסוף השבוע, זאת לאחר שבסוף השבוע שעבר היו עימותים אלימים בין הכוחות ובין המפגינים, במהלכם נהרגו שני פלסטינים ונפצעו עשרות. בצה"ל חוששים מעימותים קשים היום (שישי) בהפגנות סמוך לגדר הרצועה.

במערכת הביטחון מעריכים כי ארגוני הטרור צפויים להסלים את הפעולות מול ישראל, בשל הערכה שישראל תימנע מללכת לעימות צבאי נרחב לפני הבחירות. בצה"ל נערכים לאפשרות של ירי רקטות לעבר יישובי העוטף במהלך סוף השבוע הקרוב ובמהלך הימים הקרובים עד ליום הבחירות. כמו כן מעריכים כי יהיו ניסיונות לחיכוך על הגדר וחדירה לתוך שטח ישראל. למרות הכוננות הגבוהה, גם היום אין הוראות מיוחדות לתושבי הדרום, והפעילות שם מתקיימת כסדרה.

בתום פגישותיו המדיניות והביטחוניות ברוסיה אמש אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כשנשאל האם יש אפשרות שיורה לצבא לצאת למלחמה בימים שנותרו עד הבחירות, כי הדבר "יכול לקרות בכל רגע".

נתניהו סיפר כי ניהל "פגישה מצוינת עם שר ההגנה שויגוי, ואחר כך פגישה מצומצמת וארוכה עם פוטין. בשתי הפגישות האלה נכנסנו לנושא הביטחוני בפרטי פרטים, עבודה פרטנית ומפורטת". לדבריו, השניים עסקו בפעילות חיל האוויר במזרח התיכון, "הפגישות האלה הן פגישות עבודה ומידע מודיעיני וחילופי אינפורמציה כדי שנוכל להמשיך לפעול במרחב. אלו שמיים מאוד צפופים והיעד הזה הושג".