אמש ביקש רה"מ להיפגש עם יו"ר הוועדה בעקבות ממצאי התחקיר של העיתונאי קלמן ליבסקינד בסוף השבוע, שלפיהם המשטרה פנתה רק לשניים מתוך 82 חברי ועדת הקלפי שדיווחו על זיופים. הוועדה קבעה כי ראשי סיעות יוכלו לפנות למלצר בכתב

נשיאות ועדת הבחירות דחתה הבוקר (ראשון) את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להיפגש בדחיפות עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר לאחר שהתברר בתחקיר שפורסם בסוף השבוע במעריב כי במשטרה לא חקרו חשדות לזיופים בבחירות האחרונות.

על פי העיתונאי אריק בנדר, ההצעה נדחתה לאחר שרק ח"כ דוד ביטן הצביע בעד, ואילו 2 החברים האחרים מהעבודה וכחול לבן התנגדו. משכך, השופט מלצר קבע כי נציגי מפלגות ובהם נתניהו יוכלו לפנות אליו בכתב.

לאחר שהתגלו עוד ממצאים חמורים בתחקיר שערך העיתונאי קלמן ליבסקינד בסוף השבוע, ממנו עלה כי בחלק מהקלפיות התגלו עוד זיופים שהמשטרה לא טרחה לבדוק, כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו ישיבת חירום.

בנוסף, דרש להיפגש בדחיפות עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר מיד בצאת השבת כדי להבטיח "שלא תהיה גניבת בחירות נוספת בבחירות האלה", לשון הודעת דובר קמפיין הליכוד עופר גולן.

יו"ר כחול לבן בני גנץ קרא אמש לשופט מלצר שלא להיפגש עם ראש הממשלה מאחר שמדובר לדבריו, ב"ספין פוליטי שמטרתו לייצר דה-לגיטימציה לתהליך הדמוקרטי". ראש הממשלה התייחס אמש לממצאי התחקיר בריאיון למיכל רבינוביץ' בכאן 11, ותקף את המשטרה: "בחקירות שלי שולחים אנשים לפיליפינים ולאמזונס, הם לא יכולים לעשות מה שעשה כתב אחד?". נתניהו הוסיף כי אם התלונות על הזיופים היו נבדקות בזמן, לא היינו מגיעים לסבב בחירות שני.