צילום: נועם רבקין / פלאש 90

הליכוד פנה ליועמ"ש: להסיר את החיסיון מהחקירות של גבי אשכנזי

הליכוד דורש להסיר את החיסיון וצו איסור הפרסום על תמלילי חקירתו של ח"כ גבי אשכנזי בפרשת הרפז. "הותרת צו איסור הפרסום על כנו בפרשת הרפז הינה פשוט מתן פרס למר אשכנזי שאינו מגיע לו ואפליה חמורה לרעה של ראש הממשלה לעומתו"

מפלגת הליכוד פנתה במכתב ליועמ"ש מנדלבליט בדרישה שיסיר את צו איסור הפרסום והחיסיון מתמלילי חקירתו של ח"כ גבי אשכנזי מכחול לבן בתיק הרפז.

במכתב ששלח עו"ד מיכאל דבורין עו"ד של הליכוד כתב: "בעוד יומיים מתעתד ציבור הבוחרים במדינת ישראל ללכת לקלפי ולהצביע בבחירות לכנסת. סמוך למועד עריכת בחירות הקודמות קיבלת באופן תקדימי החלטה לפרסם את כתב החשדות כנגד ראש הממשלה (כפוף לשימוע) וזאת בשל רצון מערכת אכיפת החוק כי הציבור ידע את הדברים, טרם הליכתו להצביע".

"אלא שבניגוד לריצת האמוק לפרסם את כתב החשדות לפני מערכת בחירות בעניינו של ראש הממשלה, בעניינם של נבחרי ציבור אחרים, נראה כי מערכת אכיפת החוק נוקטת מדיניות הפוכה לחלוטין".

עו"ד דבורין מוסיף: "הדבר תמוה שבעתיים שעה שיום יום, מתפרסמות הדלפות מכוונות בשני ערוצי החדשות מתוך חומרי החקירה ותמלילי העדויות בפרשות הקשורות לראש הממשלה, ואמש הגדילה הגב' רינה מצליח ואף טענה כי הפרסומים וההדלפות מתוך חומרי החקירה נעשים באישורך".

"לעומת מבול ההדלפות המכוון המתואר לעיל, הנכם מסרבים שוב ושוב משום מה לחשוף את פרוטוקולי חקירתו של מר גבי אשכנזי בפרשה המכונה "פרשת הרפז" וזאת חרף היותו של מר אשכנזי נבחר ציבור בולט מטעם מפלגת כחול לבן ואחד הדוברים הבולטים מטעמה, לרבות בעניינים הנוגעים לשחיתות ציבורית. וכך, אף שפרשת הרפז הסתיימה מזמן, ואין בחשיפת הפרטים מתוכה כל פגיעה ולו קלושה בשום אינטרס מדינתי, עומד בתוקפו צו איסור פרסום של פרוטוקולי החקירות של מר אשכנזי והציבור אינו יכול להתרשם
מהדברים שאשכנזי אמר בקולו".

"מהמעט שכן פורסם ומר אשכנזי לא הכחיש פרסום זה, אמר לכאורה מר אשכנזי בחקירתו כי "יש לו גם צדדים אפלים", והכביר באמירות בוטות נגד דרג מדיני מכהן, תוך שככל הנראה נקט בפעולות של הפצת חומרי הסתה והשמצה נגד שר ביטחון באופן שיש בו כדי ללמד על דפוס התנהלות בעייתי בלשון ההמעטה של מי שמתיימר להיות נבחר ציבור נקי כפיים, המטיף מוסר לאחרים".

"בימים שבהם ערב ערב נחשפים אנו לעוד ועוד פרטים מהדלפות מחקירות ראש הממשלה שהעונש על מסירתם הינו עד שלוש שנות מאסר, הותרת צו איסור הפרסום על כנו בפרשת הרפז הינה פשוט מתן פרס למר אשכנזי שאינו מגיע לו ואפליה חמורה לרעה של ראש הממשלה לעומתו".

ראוי שנדע האם וכיצד רקח "מר ניקיון" אשכנזי תכנית סדורה על מנת לפגוע בדרג מדיני מכהן ומה הוא חשב בשעתו על שר הביטחון, חברו לסיעה בני גנץ, יחסיו עם מו"ל ידיעות אחרונות ועוד. אנו רואים באי הסרת צו איסור הפרסום בנסיבות בהן אין עוד כל צורך בו זולת ההגנה על מר אשכנזי, כהמשך האכיפה הבררנית והאפליה החמורה כנגדה וכנגד העומד בראשה".

3 תגובות

שימו לב – איך נתניהו מכין את הקרקע לקראת הפסדו קיצו הפוליטי :
1. זיופי בחירות.
2. אפליה (לעומת אשכנזי).
תכלית :
את ביבי מעניין רק מביבי.
ספינר קטן ותו לא.

לשמאל מותר מה לא ברור???

לעובדה.
מי את אילנה דיין

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *