הממשלה אישרה את הסדרת הישוב מבואות יריחו, לאחר שנתניהו אמר במהלך הישיבה כי ישנה סבירות גבוהה שתכנית המאה תגיע מיד לאחר הבחירות. מנדלבליט אמר כי הוא רוצה לבחון את עמדתו מחדש - והסיר את התנגדותו

הממשלה אישרה בצהריים ראשון) את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו בהסדרת מבואות יריחו ולבנייה ביישוב לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הסיר את התנגדותו ואמר כי ישקול מחדש את עמדתו בשאלה האם ניתן משפטית לאשר את הקמתו של היישוב החדש בבקעת הירדן, מבואות יריחו.

במשרד המשפטיים ציינו כי, "במהלך ישיבת הממשלה נעשתה הפסקה לצורך התייעצות עם ראש הממשלה וראש המל"ל לגבי יסוד הדחיפות בקבלת ההחלטה בנוגע להקמת הישוב מבואות יריחו בבקעת הירדן. במסגרת ההתייעצות, הוצגו בפני היועץ המשפטי לממשלה התפתחויות מדיניות מן היממה האחרונה".

"לצד הערכת ראש הממשלה וראש המל"ל לפיה קיימת דחיפות בקבלת ההחלטה להקים את הישוב ע"י הממשלה בעת הזו. בנסיבות אלו, ונוכח התקיימות רכיב הדחיפות המיוחדת, היועץ המשפטי לממשלה קבע כי על אף שקיימים קשיים משפטיים ניכרים נוכח הקירבה לבחירות, ניתן לקבל את ההחלטה", לשון הודעת משרד המשפטים.

ראש הממשלה אמר בפתח הישיבה כי, "בימים האחרונים אנחנו מציגים שלושה נדבכי ביטחון לאומי, החשובים להבטיח את עתיד ישראל. הראשון, ברית הגנה עם ארה"ב. בסוף השבוע האחרון שוחחתי עם ידידי הנשיא טראמפ, וסיכמנו לקדם ברית הגנה היסטורית בין ארה"ב לישראל בפגישתנו הקרובה בעצרת האו"ם. זה דבר היסטורי, משום שזה מוסיף נדבך עצום של הרתעה אל מול אויבינו, לצד שימור יכולת הפעולה וחופש הפעולה של כוחותינו. על זה תמיד נעמוד וזה תמיד יהיה בהסכם ההגנה הזה, כפי שזה נכנס גם להסכמי ההגנה האחרים. זה נדבך מרכזי לדורות הבאים להבטיח את עתידנו".

"הנדבך השני – ריבונות ישראלית בבקעת הירדן וצפון ים המלח. אני הכרזתי על כך לפני ימים אחדים. אנחנו נחיל את הריבונות הזאת מיד עם הקמת הממשלה הבאה, בכנסת הבאה. אני גאה לכנס את ישיבת הממשלה המיוחדת הזאת, דווקא בבקעת הירדן. זה לא רק השער המזרחי של מדינת ישראל, זה קיר המגן מן המזרח, משום שבקעת הירדן, יחד עם השטחים ששולטים עליה, שיהיו חלק ממדינת ישראל, מבטיחים שצה"ל יהיה פה לעד. במקום שתהיה לנו מדינה של כמה קילומטרים רוחב, זו מדינה עם עומק אסטרטגי וגובה אסטרטגי".

"היום הממשלה תחליט על התנעת התהליך של הקמת היישוב ״מבואות יריחו״ בבקעת הירדן. האישור הסופי כמובן יינתן עם הקמת הממשלה הבאה. מיניתי היום צוות עבודה בראשות מנכ"ל משרדי, רונן פרץ, שיגבש מתווה להחלת הריבונות בבקעת הירדן וצפון ים המלח".

""הנדבך השלישי הוא החלת הריבונות הישראלית על כל יישובינו ביהודה ושומרון, גם אלה בגושים, כולל השטח של הגושים וגם אלה שמחוץ לגושים, ושטחים נוספים שהם חיוניים לביטחוננו ולהבטחת מורשתנו. הדברים הללו יעלו בתוכנית המאה, היא תגיע מהר מאוד אחרי הבחירות".