זאת לדבריו "על מנת שלא נלך לבחירות פעם שלישית". את הדברים אמר יו"ר כחול לבן בנאם שנשא בכנס סיכום הקמפיין של מפלגתו. עוד אמר כי "נתניהו איבד את זה, ומוכן לטרוף את הדמוקרטיה, הוא מניע את בוחריו לקלפיות על בסיס שקרים"

יו"ר כחול לבן בני גנץ קרא הערב (ראשון) לנשיא המדינה, ראובן ריבלין, להטיל את הרכבת הממשלה למועמד שיתחייב להחזיר את המנדט אם לא יצליח להרכיב ממשלה. בכנס סיכום הקמפיין של כחול לבן שהתקיים הערב בתל אביב, הביע יו"ר המפלגה חשש מכך שנתניהו עלול לא לקבל את תוצאות הבחירות ולא להחזיר את המנדט לנשיא, אם לא יצליח להרכיב ממשלה: "ראינו איך הוא יוצא נגד המשטרה ונגד ועדת הבחירות ולא בחל בשום אמצעי. נתניהו איבד את זה ומוכן לטרוף את הדמוקרטיה עם הדי 9 של מוטי יוגב".

גנץ אמר כי על הנשיא לקחת אחריות לאפשרות זו מראש: "אני קורא מכאן לנשיא ריבלין שעל מנת שלא נלך לבחירות פעם שלישית למסור את המנדט להרכבת הממשלה רק למי שמתחייב להחזיר אתו, אם וכאשר לא יצליח להרכיב ממשלה".

בפתח דבריו אמר יו"ר כחול לבן: "יש בפי חדשות רעות וחדשות טובות. החדשות הרעות הן שאנחנו רואים את נתניהו עוסק בהפצת פייק ניוז ובהפחדה. האיש יושב בלשכתו, פוגש סקרים ומספר שקרים. אני אומר לכם בצורה חדה וחלקה. אם אחוזי ההצבעה ישארו כפי שהם אנחנו עלולים להפסיד את הבחירות. נתניהו מצליח להפחיד את הבוחרים שלו, להניע אותם, לגרום להם לרוץ לקלפיות על בסיס אותם שקרים שהוא מפיץ".

החדשות הטובות לדברי גנץ הם ש"יש לנו רוב בציבור ואנו חייבים לוודא שיהיה לנו רוב בקלפי ואפשר לעשות את זה. אם תרצו ויש פה לא מעט אנשי צבא זה כמו צו 8 שמחייב את כולם להגיע לקלפי. קחו את המשפחה, שכנים, וחברים ותעברו דירה דירה לדפוק על הדלת ולשאול: הצבעתם או לא הצבעתם. אם אתם רוצים ממשלת אחדות חילונית יש לכם רק אפשרות אחת. בלבד. אם אתם רוצים ממשלה שתפסיק את הירי על הדרום ולחזיר את ההרתעה, יש לכם אפשרות אחת בלבד. אם אתם רוצים ממשלה שתפריד בין האינטרסים הביטחונים והמדינים לבין הפוליטיים של הפוליטקאים עצמם, יש לכם אפשרות אחת בלבד. אם אתם רוצים תקווה ללא שיסוי יש לכם רק אפשרות אחת שקוראים לה כחול לבן".

יו"ר כחול-לבן המשיך בנאום שנשמע היה כנאום ניצחון עוד לפני הבחירות ואמר: "אני אוהב אותכם, מחויב לכם ולכל אזרחי ישראל. אני מבין כמה עולה חינוך בישראל. אני מכיר את התור בחדרי מיון ויודע כמה טילים נורו על הדרום. גם אני עומד בפקקים. אני בא מכם והולך לעבוד בשבילכם. יש לנו הזדמנות גדולה להחליף את השלטון ביום שלישי".