בהקלטות שדלפו ממטה הליכוד מתברר כי במפלגה התארגנו עם הקלטות שצפויות להישלח מחר במהלך היום בהם נאמר "מבדיקות שאנו עורכים בזמן אמת, באזורכם אחוז הצבעה נמוך משמעותית. חייבים עכשיו לצאת מהבית. אסור להיות שאננים"

יממה לבחירות: במפלגת הליכוד נערכו עם הקלטות שצפויות להתפרסם מחר (שלישי) לאזרחים בהם מתריעים על אחוזי הצבעה גבוהים בחברה הערבית ובקלפיות של השמאל. כך על פי פרסום ב'הארץ'.

בהקלטות שדלפו והגיעו לידי 'הארץ' נשמע הקריין "מבדיקות שאנו עורכים בזמן אמת, באזורכם אחוז הצבעה נמוך משמעותית. חייבים עכשיו לצאת מהבית. אסור להיות שאננים".

בליכוד תכננו בשבועות האחרונים מבצע שנועד להמריץ את המצביעים לקראת תום יום הבחירות. במפלגה פילחו מגזרים וערים לפי תומכי הליכוד, הכינו את מספרי הטלפון הנייד שלהם, ואמורים לשלוח מחר הודעות בהתאם לכל אוכלוסייה. חברי כנסת וראשי רשויות בליכוד הקליטו הודעות החוזרות על אותו מסר.

באחת ההקלטות נשמע ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, אומר שביישובים הערביים "ישנים אחוזי הצבעה גבוהים מאוד". גם הקלטה זו אמורה להישלח מחר למצביעי ימין. "את כל חיי הקדשתי ליישוב ארץ ישראל. אנחנו עומדים בשעות קריטיות", אומר ראש המועצה בהקלטה. "במידה שראש הממשלה בנימין נתניהו לא ירכיב את הממשלה, אנו עלולים להיכנס להקפאת יישובים והרס המאמץ הציוני".

"לפי הנתונים שבידינו, ההצבעה במגזר הערבי באחוזים גבוהים מאוד וכך גם במעוזי השמאל שרוצים לדחוק את שלטון הימין. אנו עלולים לקום לממשלת שמאל שעלולה לחלק את ירושלים ולמסור חבלי ארץ לאויב. יש לנו זמן. אני מבקש מכם שכל אחד ואחד יוודא שהוא, קרוביו וכל סביבתו יוצאים להצביע למפלגות הימין, ומחזקים את ראש הממשלה בנימין נתניהו".

כזכור, לפני 4 שנים, ביום הבחירות בשנת 2015 אמר נתניהו לבוחריו: "שלטון הימין בסכנה. המצביעים הערבים נעים בכמויות אל הקלפי. עמותות השמאל מביאות אותם באוטובוסים. לנו אין V-15, יש לנו "צו 8", יש לנו רק אתכם. צאו אל הקלפי, תביאו את החברים ובני המשפחה, הצביעו מחל כדי לסגור את הפער בינינו לבין מפלגת "העבודה". בעזרתכם ובעזרת השם נקים ממשלה לאומית שתשמור על מדינת ישראל".

מהליכוד נמסר: "הידיעה לא נכונה".