גנץ התייחס לממשלה שצפוי להקים אחרי הבחירות אם ינצח: "אני מייעד ללפיד את תפקיד שר החוץ". בנוסף, אחרי שאמר אתמול כי בשביל לקדם את האג'נדה של מרצ עליו להיבחר לראשות הממשלה, גנץ טוען כי במובן המדיני הוא איש ימין ולא שמאל

יו"ר כחול לבן ממשיך להסית נגד הציבור החרדי: בראיון היום (שני) למורן אזולאי בערוץ כנסת אמר גנץ "אני יחד עם ליברמן בנושא הגיוס. נחוקק את חוק הגיוס עפ"י הצעת המתווה של משרד הביטחון, נייצב את החוק ונפנה לרפורמה הרבה יותר רחבה, ונפנה אנשים קודם כל לשירות צבאי ולצידו שירות אזרחי, שירות קהילתי. הפתרון הזה ייתן לכל המגזרים לגטימציה להיות שווים".

גנץ התייחס לממשלה שצפוי להקים אחרי הבחירות אם ינצח: "אני מייעד ללפיד את תפקיד שר החוץ. יש שני תחומים שמאוד חשובים במדינת ישראל. גבי אשכנזי מכיר את כל הזירות ולכן מייעד אותו לתפקיד שר הביטחון. בוגי יעלון איש ערכי ומכיר בחשיבות החינוך. מחנך בנשמתו. למרות שאת רוב שנותיו עשה כמפקד. לגבי ממלא מקום ראש הממשלה זה ביני לבין יאיר בהצלבה"

בנוסף, אחרי שאמר אתמול כי בשביל לקדם את האג'נדה של מרצ עליו להיבחר לראשות הממשלה, גנץ טוען כי במובן המדיני הוא איש ימין: "אי אפשר לקחת כותרת ולא להגיד את המשפט בכללותו. יש יתרון בלהיות סיעת מרכז כי סיעת מרכז מסוגלת לאמץ את המרכיבים החשובים. אני איש ימין במובן המדיני מכיוון שאני חושב ששיקולי הביטחון בהסדר מול הפלסטינים צריכים להיות מובילים. השיקולים שלי הם שיקולים של ימין. דיברתי על גושי התיישבות, דיברתי על י-ם מאוחדת. נביא להכרעת העם את הסוגיות. אנחנו חותרים לחדש את המו"מ בתנאים שאמרתי עם מי שאפשר יהיה לדבר: אבו מאזן פרטנר, אם ירצה להיות כזה. לא עם החמאס. אנחנו לא עוסקים בשאלה של סיפוח תאורטי אלא בפיתוח מעשי. אני מתכוון להגן על הדמוקרטיה הישראלית. לאמץ מדיניות של שימור הדמוקרטיה הישראלית"

לשאלה מהיכן יהיה ניתן לבצע קיצוץ השיב גנץ: "איפה כן? נמצא". עוד אמר גנץ: "לא אעלה מיסים. אעשה מחדש את סדרי העדיפויות. נצטרך לקחת כספים עתידיים והלוואות שיושקעו במנועי צמיחה. בוודאי שיהיה קיצוץ. כל תקציב יהיה תחת בחינה. סעיפים בתוך התקציבים יהיו תחת בחינה. דברים שקשורים למעטפת של המשרדים – אפשר יהיה לשקול קיצוץ. לא אפגע בחינוך ולא בבריאות. אני לא אפגע ביכולות ההתעצמות של צה"ל בראייה לעתיד. איפה כן? נמצא".