צילום: יעקב כהן

חשש: בעקבות החלטת השופט – ייאסר לצלם אדמו"רים ורבנים בקלפי

יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר פרסם היום (שני) החלטה משלימה המפרטת כיצד יותר לצלם אח"מים כפי שהיה נהוג במשך השנים. כאשר על פי ההחלטה ייאסר לצלם את גדולי ישראל כשהם מצביעים בקלפיות ברחבי הארץ מיד לאחר תפילת שחרית

ההנחיות החדשות האוסרות על כל צילום בשטח הקלפי שלא על ידי מזכיר ועדת הקלפי או מפקח טוהר הבחירות, הביאו למצב שייאסר לצלם את גדולי ישראל והאדמו"רים כשהם מצביעים בקלפי כפי שהיה נהוג עד עתה.

יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר פרסם היום (שני) החלטה משלימה המפרטת כיצד יותר לצלם אח"מים כפי שהיה נהוג במשך השנים. על פי ההחלטה, אח"מ יוגדר: "חבר הכנסת או מועמד לכנסת, ובכלל זה ראש הממשלה, שרי הממשלה (אף אם אינם חברי הכנסת או מועמדים), ראשי רשימות המועמדים ונשותיהם".

בעקבות ההחלטה עולה חשש כי לא יהיה ניתן לצלם את גדולי ישראל מצביעים בקלפי כפי שהיה נהוג עד עתה "מי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא".

אחד הצלמים מביע חשש בשיחה עם 'חדשות JDN' מההחלטה של השופט מלצר "בכל מערכות הבחירות צילמנו את האדמו"רים והרבנים כשהם מצביעים מיד אחר תפילת שחרית בכדי להראות לכלל הציבור את החשיבות בהצבעה בבחירות. ועשית ככל אשר יורוך. זה מצב אבסורדי שלא יתנו לציבור החרדי לצלם את הרבנים והאדמו"רים".

מלצר קבע כי כלי התקשורת, וכן צלמים פרטיים, יהיו רשאים לצלם אח"מ רק בעת שהוא מטיל את מעטפת ההצבעה לקלפי. "מובן שאין היתר לצלם בעת הליך הזיהוי מול מזכיר ועדת הקלפי, או בעת שהאח"מ מצוי בתא ההצבעה", הדגיש מלצר בהחלטתו.

עוד נקבע כי "נוכח האיסור לערוך כל דבר תעמולה במקום הקלפי ועד 5 מטרים משער הכניסה לבניין בו מצויה הקלפי או אם אין חצר וגדר חיצונית 10 מטרים מהקירות החיצוניים של המבנה בו מצויה הקלפי, חל איסור מוחלט על השמעת דברים בעת ההצבעה בפרט ובמקום הקלפי בכלל ואף חל איסור על הצגת פתק ההצבעה לצלמים".

5 תגובות

לא צריך לראות תמנות אנחנו יודעים שהגיע הזמן לעמוד על נפשנו

להגדיר בחוק שמי שנותן הסכמה לצלמו ומוותר על צנעת הפרט שלו בהקשר זה, יהיה מותר לצלמו

לדרוש מהוועדה להתיר לצלם את מי שחפץ בכך

נכון לעכשיו מותר לעשות אפצ'י?

חשוב לעבור על רשימת אנשי הקשר ולחשוב את מי ניתן לצרף ולוודא שהצביע.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *